تبلیغات
از هر دری سخنی - مطالب هفته سوم اردیبهشت 1391

تمام رویاهای ما میتوانند محقق شوند به شرط آنکه ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-03:18 ب.ظ

معرفی رشته بولینگ این ورزش خاص!...

بازار داغ ورزش‌های سالنی

معرفی رشته بولینگ این ورزش خاص!...

بولینگ از آن ورزش‌هایی است که هم تفریح به حساب می‌آید و هم ورزش. از سال ۱۳۸۰ که فدراسیون بولینگ در ایران راه افتاد اوضاع برای بازیکنان حرفه‌ای بهتر شد.
بولینگ از آن ورزش‌هایی است که هم تفریح به حساب می‌آید و هم ورزش. از سال ۱۳۸۰ که فدراسیون بولینگ در ایران راه افتاد اوضاع برای بازیکنان حرفه‌ای بهتر شد. بخش تفریحی‌اش هم که هم‌چنان پرطفدار و پابرجاست.بولینگ ورزش خاصی به حساب می‌آید. این جمله را از خیلی از کسانی که دستی در این کار دارند می‌شود شنید. اما این خاص بودن دلیل برگران بودن این تفریح نیست. با کمی هزینه می‌شود حسابی خوش گذراند.تاریخ بولینگ برمی‌گردد به مصر باستان، البته نه به این صورتی که الان می‌ببینید. بعد از دوران باستان خیلی‌ها شروع بولینگ را از آلمان می‌دانند. قوانین این بازی هم به صورتی که الان در همه جای دنیا بازی می‌کنند سال ۱۸۹۵ در نیویورک ثبت شده است. حالا بیش از صد سال است که بولینگ در همه دنیا قوانین خاص خودش را دارد. برای بازی کردن به جز دانستن قوانین به یک کفش و توپ احتیاج دارید.در چند سال اخیر بولینگ در ایران هم طرفدارهای زیادی پیدا کرده و خیلی‌ها به صورت یک ورزش حرفه‌ای آن را دنبال می‌کنند در مسبقات جهانی ۲۰۱۱ هم که اوایل آذر در یوهانزبورگ، آفریقای‌جنوبی برگزار شد، دو شرکت کننده به صورت آزاد از ایران شرکت داشتند.

توپ

توپ: وزن توپ‌های بولینگ به پوند محاسبه می‌شود. به ظاهر رنگی این توپ‌ها نگاه نکنید، حسابی سنگین هستند. از ۶ پوند تا ۱۶ پوند. هر پوند هم ۴۵۰ گرم است. با این حساب سبک‌ترین توپ بولینگ هم ۲کیلو و ۷۰۰ گرم وزن دارد. پس حواستان باشد که با دست ضعیف یا آسیب دیده نمی‌شود سراغ این ورزش رفت.هر کسی برای انتخاب توپ باید به دو نکته توجه کند، وزن توپ و اندازه جای انگشتان. باید توپی را انتخاب کنید که از پس پرتاب کردنش بر بیایید. اندازه انگشتتان هم باید به این سه سوراخ روی توپ بخورد تا با کنترل آن را بغلتانید.لایه رویی توپ‌ها پلی اتیلن است. در مرکز توپ‌ها یک فرم استوانه شکل با جنسی شبیه گچ وجود دارد با تعدادی زا‌‌ئده که به چرخیدن توپ کمک می‌کنند و جهت آن را هم تعیین می‌کنند.

به توپ‌های معمولی و آماتور که بیش‌تر برای تفریح هستند، هاوس بال می‌گویند. که وقتی به یک سالن بولینگ می روید در اختیارتان می‌گذارند.قیمت‌شان هم همان حوالی  ۱۵تا ۲۰ هزار تومان است.ماجرای توپ‌های حرفه‌ای کمی فرق می‌کند. هر بازیکنی توپ شخصی خودش را دارد. و برای یک توپ حرفه‌ای بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان هزینه می‌کنند.

کفش

بولینگ کفش مخصوص خودش را دارد. یکی به خاطر اینکه کفش‌های معمولی روی لاین سر نمی‌خورند. بعد هم‌چون کفش‌های معمولی کف  سالن را کثیف می‌کنند و کیفیتش از بین می‌رود. بسته به اینکه چپ دست یا راست دست هستید کف یک لنگه از کفشتان یک کفی دارد تا روی لاین سر بخورید و پرتاب خوبی داشته باشید. کفش‌های معمولی که در سالن‌های بولینگ هم بهتان می‌دهند ۱۵هزار تومان قیمت دارند. وقتی هم که برای بازی می‌روید ۵۰۰ تومان هزینه اجاره کفش برای یک ساعت است.

کفش‌های حرفه‌ای: ۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارند. یک حسن شان هم این است که می‌شود کفی مخصوص آن را وقتی کهنه می‌شود عوض کرد و یک کفی چسبی جدید چسباند.پین

پین همان ۱۰ هدف چوبی است که در انتهای لاین می بینیم. جنس این پین‌ها ابتدا تمام چوب بود ولی بعدها به خاطر جلوگیری از شکستگی آن‌ها روی‌شان لایه‌ای از فایبرگلاس تعبیه کردند. طول‌شان ۲۵ سانتی‌متر است و ۱ کیلو و ۳۸۰ گرم وزن دارند. پین‌ها به صورت مثلثی و با فاصله ۲۰ سانتی‌متر از هم چیده می‌شوند. و همه امتیازات بسته به تعدادی پینی دارد که شما در هر بار می‌توانید بریزید.سالن

مجموعه‌های ورزشی به طور میانگین ۱۰ لاین برای بازی دارند و روی هر لاین حداکثر ۴ نفر می‌توانند بازی کنند. کف سالن کاملا پارکت است. قسمت میانی لاین تا یک سوم انتهایی را، روغن می زنند تا توپ سر بخورد. دو قسمت کناری لاین را هم کاتر یا اصطلاحا جوب می‌گویند که اگر توپ‌تان وارد آن شود از قسمت اصلی خارج شده و دیگر به پین‌ها برخورد نمی‌کند. این فلش‌هایی هم که کف لاین می‌بینید برای هدف‌گیری بهتر است.برای هر ساعت بازی روی یک لاین ۲۰ تا ۲۶ هزار تومان باید هزینه کنید که بین تعداد نفرات تقسیم می‌شود.اگر هم عضو یکی از مجموعه‌های ورزشی شوید، حق عوضیت می‌پردازید و برای ساعت‌های بازی تخفیف می‌گیرید. فقط یادتان باشد که از قبل برای آخر هفته برنامه‌ریزی کنید و اگر می‌خواهید خوش بگذرانید یک لاین رزرو کنید، چون خیلی از باشگاه شلوغ هستند.

مانیتور

 این مانیتورها که می‌بینید. همان صفحه امتیاز است. و برای هر بار ضربه زدن تعداد پین‌های ریخته شده، امتیازتان و سرعت توپی که پرتاب کردید را برایتان نشان می‌دهد. برای هر چهار نفری که بازی می‌کنند که در یک ردیف بازی می‌کنند، دو دوربین بالای لاین نصب شده است که  این‌ها را محاسبه می‌کند.تیبل

تیبل یک ست کامل است، شامل دستگاهی که پین‌ها را می‌چیند، توپ ها را برمی‌گرداند و دستگاه دست خشک کن می‌شود.وقتی که توپ را پرتاب می‌کنید این دستگاه توپ‌های ریخته شده را جمع می کند و بعد از آن هم ۱۰ پین جدید برایتان می‌چیند. توپ را هم از زیر لاین به دستگاهی که کنارتان است برمی‌گرداند. در انتهای تیبل هم یک دستگاه با باد سرد تعبیه شده است تا وقتی هنگام بازی دست‌تان عرق کرد با باد آن خشک کنید.ـ این دستگاه‌هایی هم که می‌بینید پشت ماجراست. که توپ‌ها را جمع می‌کند و دوباره می‌چیند. دو نفر هم همیشه آنجا مراقب هستند که اگر دستگاه‌ها گیر کرد درست‌شان کنند.فقط حرفه ای ها بخوانند

دستگاه سوراخ کردن توپ

وقتی بازی حرفه‌ای می‌شود هرکسی توپ‌های خودش را دارد. توپ‌های حرفه ای را که می‌خرند رویشان هیچ سوراخی ندارند. با این دستگاه و مته‌های مخصوصش که می‌بینید سه سوراخ به اندازه انگشت شصت و دو انگشت میانی روی توپ ایجاد می‌کنند.

ساک

ساک ورزشی و تجهیزات اضافه سلیقه‌ای است و هر کسی با توجه به بودجه‌اش هزینه می‌کند. برای ساکی مثل چیزی که در عکس می‌بینید باید بین ۱۰۰ تا ۳۰۰هزار می‌توان هزینه کرد. البته این ها جزو هزینه‌های ورزشکاران حرفه ای این رشته به حساب می آید.

کیسه توپ

کیسه توپ هم از آن تجهیزات ورزشکاران حرفه ای به حساب می آید و وقتی با یک توپتان می خواهید به سالن بروید دیگر لازم نیست تا ساک بزرگی را با خودتان حمل کنید.

کلودیوم: چون این ورزش با دست انجام می شود بیشترین آسیب را هم روی دست ها و انگشتان دارد. اول از همه اینکه ۳ انگشتی که با آن ها توپ را می گیرید بعد از مدتی تغییر فرم می دهند و زخمی شدنشان هنگام بازی کاملا طبیعی است.

برای اینکه آسیب و خراش های کوچک بازی را متوقف نکند از مایعی لاک مانند به نام کلودیوم استفاده می کنند. باند کوچکی روی ناحیه زخمی می گذارند و بعد ان را روی باند می مالند تا روی زخم ها را بگیرد.

آموزش

در هر لاین حداکثر ۴نفر می‌توانند بازی کنند. باید پشت خط شروع به‌ایستید و تا خط لب لاین که اصطلاحا به آن فُر لاین می‌گویند ۵ گام بردارید. این مسافت ۵ متر است و تعداد گام‌ها بسته خودتان است ولی فرم اصولی ۵ گام است. حواستان باشد که نباید پایتان را روی فُر لاین بگذارید چون خطاست و دستگاه صوت می زند. پشت نقطه مرکزی می‌ایستید و توپ را به همین حالتی که در عکس می‌بینید در دست می‌گیرید و اماده پرتاپ می‌شوید. راست دست‌ها باید پای مخالف‌شان را بردارند تا در قدم آخر هم بتوانید همان  پا را ستون کرده و توپ را بغلتانید.

 فرم دست گرفتن توپ هم به همین صورت است که در عکس می‌بینید. و در گام سوم توپ را کنار بدنتان می‌آورید.از انگشت اشارتان هم برای هدف‌گیری استفاده می‌کنید. اولین ضربه اگر بین پین جلویی و دوم سمت راست بخورد اصطلاحا به آن پاکت می‌گویند و بهترین ضربه است با یک حرکت همه توپ‌ها را مثل دومینو جمع می‌کنید. اما اگر سمت چپ هد پین ( یا همان پین جلویی) بخورد به اصطلاحا بروکلی می‌گویند ، احتمال ریزش همه توپ‌ها کمی پایین می‌آید و ممکن است که دو تا از ۱۰پین بماند که اصطلاحا می‌گویند گشاد داده یا سپیلت داده.

با شنیدن این اصطلاحات فکر نکیند که بازی سختی است با چند بار پرتاب دست‌تان می‌آید ماجرا از چه قرار است.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-03:15 ب.ظ

دلایل مهمی كه مردان شما را ترك می‌كنند...

از گریه كردن تو بیزارم

...

این مطلب را به دقت بخوانید و با استفاده از آن به استحكام عشق‌تان با شریك زندگی خود كمك كنیدبعد از اتمام یك ارتباط رمانتیك و نزدیك، همه آدم‌ها احساس قربانی شدن دارند و حتی یك لحظه هم به این فكر نمی‌كنند كه ممكن است خودشان مقصر اصلی از هم پاشیدگی ارتباط‌شان باشند. هرچند زنان در مقایسه با مردان بیشتر سراغ كتاب‌های مربوط به روان‌شناسی روابط می‌روند اما این زنان هستند كه 2 برابر مردان به جدایی فكر می‌كنند.  بیشترین شكایت زنان این است كه مردان از حل مشكلات زناشویی طفره می‌روند و در مقابل مردان ساكت و آرام همه چیز را تحمل می‌كنند و خودشان را قربانی یك ارتباط ناموفق می‌دانند اما بالاخره در جایی و در لحظه‌ای خاص این مردان هستند كه كاملا غیرمنتطره دست‌های‌شان را به نشانه تسلیم بالا می‌آورند و اینجاست كه حتی بهترین و برازنده‌ترین زن‌ها هم نمی‌توانند مانع تصمیم جدایی باشند كه شریك‌شان گرفته است. اما چرا؟وقتی مردان كم می‌آورند

اگر یك خانم جوان هستی و به تازگی از شریكت جدا شده‌ای بهتر است به جای قربانی فرض كردن خودت، كمی‌منطقی در مورد جدایی بین خود و همسرت فكر كنی و برای همین قبل از هر چیز باید با ذهنیت مردان و احساسات درونی‌شان در مورد زنان آشنا شوی. تقریبا می‌شود گفت درصد زیادی از مردان این دیدگاه را در مورد شریك‌شان دارند كه چرا با همه تلاش و توجه نسبت به ارتباط زناشویی‌شان، همچنان مورد انتقاد و سرزنش خانم‌ها قرار می‌گیرند. آن‌ها معتقدند، زنان تنها برای شكایت آفریده شده‌اند. حالا چه شكایت و انتقاد شما درست و به جا باشد و چه نباشد، سرزنش كردن زنان حتی می‌تواند بهترین و رمانتیك‌ترین ارتباط‌ها را هم از هم بپاشاند. مردان دوست ندارند مورد انتقاد قرار بگیرند و از زنانی كه می‌خواهند آن‌ها را با توجه به سلیقه خود تغییر دهند بیزارند، حتی اگر عاشق شریكشان باشند. مردان به‌دنبال زنانی هستند كه آن‌ها را همان‌جوری كه هستند بپذیرند. اگر در یك ارتباط موفق و پرسوزوگداز عاشقانه هستید و عادت به غرزدن و انتقاداز شریك‌تان را دارید، به زودی شاهد فرار همسرتان خواهید بود. بهتر است تا دیر نشده یاد بگیرید كه شریك‌تان را همان‌طور كه هست دوست داشته باشید.این‌كار، مردان را فراری می‌دهد

مردان از گریه كردن زنان بیزارند، به خصوص زنانی كه حتی در ساده‌ترین و كوچك‌ترین بحث‌ها اشك‌شان در می‌آید نمی‌توانند در دراز مدت مورد علاقه و توجه یك مرد قرار بگیرند. مردان عاشق زنان منطقی هستند و این همان ویژگی است كه دوست دارند همسرشان آن را داشته باشد. زنانی كه می‌خواهند مردان را تحت كنترل خود در بیاورند نمی‌توانند ارتباط پایداری را داشته باشند. موضوع مهم دیگر بحث آزادی مردان است. بعضی از مردان آنقدر در ارتباط‌های‌شان توسط شریك‌شان محدود می‌شوند كه حتی نمی‌تواند با دوستان و همكاران خود فضایی برای صحبت و ارتباط داشته باشند و این اتفاق زنگ خطری است كه باید جدی‌اش گرفت. مردان نیاز به فضا دارند و اگر این فضا را از آن‌ها سلب كنید دیر یا زود آن‌ها شما را ترك خواهند كرد.زنان مستقل مراقب باشند

استقلال داشتن و روی پای خود ایستادن، ویژگی خیلی خوبی است اما اگر یك خانم هستی یادت باشد خیلی این خصوصیتت را به رخ شریكت نكشی. مردان از زنانی كه تمام كارهای‌شان را بدون كمك همسرشان انجام می‌دهند فراری هستند، آن‌ها دل‌شان می‌خواهد كه زنان روی قدرت و حمایت آن‌ها حساب كنند و در واقع تكیه‌گاه شما باشند. البته یادتان باشد نباید در این موضوع خیلی زیاده‌روی كرد چون به همان اندازه‌ای كه زنان بسیار مستقل می‌توانند مردان را از خود دور كنند، زنان خیلی محتاج و كسانی كه حتی برای خرید خمیر دندان به كمك شریك‌شان نیازمندند، مورد تنفر و بیزاری مردان قرار می‌گیرند. شاید برای‌تان غیرمنطقی به‌نظر برسد اما این تصمیم شماست كه بین یك ارتباط پایدار و ناپایدار یك كدام را انتخاب كنید.دلیل مهمی‌كه زنان، مردان را ترك می‌كنند

دلایلی كه مردان، زنان را به خاطر آن ترك می‌كنند خیلی بیشتر از دلایلی است كه زنان به خاطر آن مردان را ترك می‌كنند و جالب‌ اینجاست كه زنان در بیشتر بحث‌ها و مشكلات به‌دنبال راه‌حل هستند هرچند 2برابر مردان به جدایی فكر می‌كنند و در این شرایط مردان با بروز یكی از دلایلی كه برای‌تان گفتیم و ادامه پیدا كردن آن، آسان‌ترین راه را جدایی می‌دانند. زنان به‌دنبال توجه مردان هستند و دوست دارند مركز توجه شریك‌شان قرار بگیرند. بی‌توجهی حتی بیشتر از كتك و آزار و اذیت‌های فیزیكی می‌تواند زن را نسبت به مرد سرد كند. بیشترین شكایت زنان در مورد مردان، روی این موضوع است كه چرا مردان در تصمیم‌گیری‌های‌شان نظر و دیدگاه آن‌ها را نمی‌پرسند. مردانی كه نسبت به كارهای شریك‌شان بی‌تفاوت هستند و در كارهای مورد علاقه‌شان، مشوق خوبی نیستند، به تدریج باعث دوری و سردی روابط می‌شوند. زنان، مردانی كه خیلی تودار هستند را نمی‌پسندند و در عوض دوست دارند شریك‌شان در مورد احساسات و باورهایش با آن‌ها صحبت كند. آ‌ن‌ها از مردان مرموز بیزار هستند. در اختلاف‌های زناشویی مردانی كه عادت به معذرت‌خواهی ندارند باعث آزار شریك‌شان می‌شوند و این موضوع در درازمدت باعث جدایی ارتباط خواهد شد. با این وجود زنانی كه محبت و توجه كافی را از سمت شریك‌شان دریافت كنند می‌توانند سخت‌ترین شرایط را هم تحمل كنند و این همان اصل مهمی‌است كه مردان باید به آن عمل كنند.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir
منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-03:15 ب.ظ

مردان در برابر زنان جذاب دچار مشکلات شناختی می شوند!...

تحقیقات دانشمندان هلندی نشان داد

...

مطالعاتی که در دانشگاه رادبود نایمیخن هلند صورت گرفته نشان می دهد که مردان در حضور زنان نمی دانند چه بگویند، چرا که قوای شناختی و قدرت تفکرشان دچار نقصان می شود، ولی این امر در مورد زنان صادق نیست.

 
 


برترین ها: مطالعاتی که در دانشگاه رادبود نایمیخن هلند صورت گرفته نشان می دهد که مردان در حضور زنان نمی دانند چه بگویند، چرا که قوای شناختی و قدرت تفکرشان دچار نقصان می شود، ولی این امر در مورد زنان صادق نیست.محققان این یافته ها را با یکی از صحنه های رمان آناکارنینای تولستوی مقایسه کرده اند که در آن لوی، شخصیت مرد داستان، سعی می کند در حضور کیتی، شخصیت زن داستان، چیزی برای گفتن پیدا کند.

به گزارش برترین ها ، این تحقیقات همچنین نشان می دهد که این مشکل اغلب زمانی پیش می آید که " زن جذاب باشد و مرد قصد داشته باشد او را تحت تاثیر قرار دهد" .

در این پژوهش از دانشجویان خواسته شده بود روبروی وب کم بنشینند و خطاب به  کسی که در حال دیدن آنها و لب خوانی است صحبت کنند. به گزارش برترین ها، مردانی که به آنها گفته شده بود در مقابل یک زن نشسته اند در تست های شناختی بعدی عملکرد بدتری داشتند، حتی زمانی که هیچ تماس چهره به چهره ای وجود نداشت. اما به گفته محققان، زنانی که در این تست شرکت کردند عملکرد ثابتی داشتند و تغییری در رفتار آنها به وجود نیامده بود.
منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-03:15 ب.ظ

طــــلاق عاطفی چگونه شكل می‌گیرد؟...


زن و شوهرهایی كه روی كاغذ زوج هستند، درواقعیت جدا

...

طلاق عاطفی معمولا از شكایت و گله‌گذاری زوج‌ها نسبت به هم شروع می‌شود. انتظاراتی كه گفته می‌شود ولی برآورده نمی‌شود درواقع نیازهای 2طرف از یكدیگر تامین نمی‌شود.
 برترین ها:  طلاق عاطفی به سردی رابطه میان زن و شوهر گفته می‌شود درواقع در این رابطه ضعف ارتباط عاطفی زن و شوهر منجر می‌شود به سردی تمامی روابطی كه یك زوج می‌توانند با هم داشته باشند مانند رابطه روحی، جسمی، عاطفی و حتی گفتاری. وجود این مشكل در یك رابطه باعث بی‌مهری و كم شدن انرژی مثبت در خانواده می‌شود زوج‌ها در بیگانگی دنیای یكدیگر گم شده‌اند و فقط برای هم حكم یك هم‌خانه یا یك مصاحب كه به او عادت كرده‌اند را دارند. این افراد با فاصله‌ای كه از لحاظ روحی و جسمی با یكدیگر دارند خط قرمزهایی را برای همدیگر مشخص كرده‌اند و هركدام در خلوت خود دیگری را متهم می‌كند. درك نكردن صحیح از رفتار و گفتار یكدیگر، نداشتن شناخت كافی از روحیات طرف مقابل و عاقبت بی‌علاقگی و سردی نسبت به شریك زندگی خود همه و همه ‌دست به دست هم می‌دهد تا یك طلاق عاطفی را در زندگی زوج‌ها به‌وجود بیاورد.هیچ آمار دقیقی از میزان وجود طلاق عاطفی در دست نیست ولی می‌توان به جرات گفت آمار طلاق عاطفی در كشورما از طلاق قانونی بیشتر است در این مطلب شما را با علل و عوامل به وجود آمدن طلاق عاطفی، نشانه‌های آن و راهكارهایی برای رهایی از آن آشنا می‌كنیم.خانه‌ای كه همه را فراری می‌دهد

در این خانواده‌ها افراد نسبت به خانه خود حسی كه باید داشته باشند را ندارند. همه افراد خانواده به هر نحوی می‌خواهند زمان كمتری را در خانه سپری كنند. جو سرد، بی‌روح و سكوت خالی از شور و نشاط در خانه حاكم است و این جو همه را فراری می‌دهد. بچه‌ها در این خانه هیچ حس امنیت و آرامشی دریافت نمی‌كنند و بیشتر تمایل دارند وقت خود را بیرون از خانه و با دوستان خود بگذرانند؛ جامعه ناامن آماده پذیرش این افراد است و متاسفانه این بچه‌ها تمایل به استفاده از موادمخدر، ارتباط‌های ناسالم و نامشروع و انجام كارهای خلاف و غیرعرف نشان می‌دهند و هم به خود و هم به جامعه آسیب وارد می‌كنند و برخی نیز دچار افسردگی و در خود فرورفتن می‌شوند و مسلما چنین بچه‌هایی برای آینده خود و تشكیل یك زندگی جدید هیچ الگوی مناسبی پیش‌رو نداشته‌ و شاید آن‌ها نیز در آینده دچار مشكل پدرومادرهای خود شوند.از گله تا توهین

طلاق عاطفی معمولا از شكایت و گله‌گذاری زوج‌ها نسبت به هم شروع می‌شود. انتظاراتی كه گفته می‌شود ولی برآورده نمی‌شود درواقع نیازهای 2طرف از یكدیگر تامین نمی‌شود. به نیازها و خواسته‌های دیگری اهمیت داده نمی‌شود طوری كه انگار زن و شوهر یكدیگر را می‌بینند ولی صدای هم را نمی‌شنوند و این مرحله آغازین شروع طلاق عاطفی است.در مرحله بعد نزاع زناشویی رخ می‌دهد انتظاراتی كه قبلا به آرامی مطرح می‌شد حالا با صدای بلند و داد و بیداد بیان می‌شود و آرامش نسبی جای خود را به خشم می‌دهد؛ خشمی كه خود را به شكل‌های گوناگون نشان می‌دهد. خشم درونی تبدیل می‌شود به صدای بلند، پرتاب كردن وسایل و برخورد فیزیكی‌ با توهین و تحقیر. پس از این مرحله اختلاف‌ها بیشتر شده و دیوار سكوت مابین زن و شوهر قرار می‌گیرد و این به معنای نشنیده شدن و ندیده گرفتن است یعنی هر 2 در مقابل یكدیگر ناتوان شده‌اند و هركس به دنیای درونی خود فرو می‌رود و دیگر اهمیتی به طرف مقابل نمی‌دهد كه  كار به جایی می‌رسد كه برای یكدیگر تنها و تنها حكم یك هم‌خانه را بازی می‌كنند و حتی جای خواب خود را از یكدیگر جدا می‌كنند.یا اول ازدواج یا سال‌ها بعد

در هرسنی و با هرشرایطی می‌توان انتظار به وجود آمدن طلاق عاطفی را داشت؛ نمی‌توان گفت كه علت به وجود آمدن طلاق عاطفی خانواده‌ها به هم شباهت دارد؛ این مشكل می‌تواند در رابطه یك زوج جوان كه سن ازدواج آن‌ها 2تا 3 سال است رخ دهد یا می‌تواند در یك خانواده‌ای كه چند بچه كوچك و بزرگ دارند باشد یا حتی در خانواده‌ای كه بچه‌های‌شان به حدی رسیده‌اند كه هركدام به دنبال زندگی خود رفته‌اند رخ دهد كه به اصطلاح به این مرحله سندرم آشیانه خالی نیز گفته می‌شود.

اما بیشترین میزان طلاق عاطفی در سال‌های اول ازدواج رخ می‌دهد، وقتی كم‌كم بچه‌ها به جمع خانواده‌ اضافه می‌شوند و زوج سرگرمی بیشتری نسبت به قبل دارند این مسئله كمتر احتمال دارد ولی با بزرگ‌تر شدن بچه‌ها باز هم احتمال طلاق عاطفی پررنگ می‌شود. در یك زندگی زناشویی زوج‌ها در طول مسیر هدف‌هایی دارند و وقتی این هدف‌ها به حداقل می‌رسد می‌توان انتظار طلاق عاطفی را داشت.بیماری جسم و روح

فردی كه دچار طلاق عاطفی شده است به خود و سلامت فردی خود بی‌توجه می‌شود و حتی به سلامت دیگر افراد خانواده نیز اهمیت كمتری می‌دهد؛ وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهد و مسئولیت‌های خود را در مقابل دیگر افراد خانواده به‌سردی و بی‌هیچ میل و رغبتی انجام می‌دهد.

اگر این فرد یك خانم باشد نسبت به نظافت منزل و دیگر امور مربوط كندتر از قبل عمل می‌كند و اكثرا همیشه كارهای عقب‌مانده یا نیمه‌كاره دارد ولی حوصله و رغبتی برای انجام دادن آن‌ها ندارد اگر یك مرد باشد نسبت به كار كردن و وظایف خود سردتر از قبل می‌شود و این مشكل موجود را 2برابر می‌كند، آشفتگی روحی و ذهنی به آشفتگی ظاهری گره می‌خورد و وضع را بدتر از قبل می‌كند. شخص از لحاظ روحی در شرایطی قرار دارد كه هیچ رغبتی برای شاد بودن یا حضور در جمع‌های شاد ندارد و عموما تنهایی را ترجیح می‌دهد تا كم‌كم به افسردگی دچار می‌شود و به جز سلامت روحی كه بیمار شده است سلامت جسم نیز به خطر می‌افتد.سن هم مهم است

برای ازدواج در اكثر موارد باید سن مرد از زن بیشتر باشد ولی این اختلاف سن نباید از 7 تا 10 سال بیشتر  باشد زیرا در این شرایط 2 انسان با 2 دنیای مختلف و در 2 مرحله زندگی از هم قرار دارند و مسلما درك صحیحی از دنیای هم ندارند به‌طور مثال به احتمال زیاد مردی كه 35 سال دارد با خانمی كه 22 سال دارد ازدواج ‌كند، این 2 بعد از چندسال كه از زندگی بگذرد تازه متوجه می‌شوند هركدام نیازها و خواسته‌های متفاوتی با یكدیگر دارند، زن تازه می‌خواهد شوروهیجان جوانی را تجربه كند ولی مرد این دوره را سپری كرده و می‌خواهد در آرامش بیشتری زندگی كند و اینجاست كه از هم فاصله می‌گیرند و هركدام غرق در دنیای خود می‌شوند. اگر سن زن از مرد بیشتر باشد هم در اكثر موارد مشكل دیگری را به وجود می‌آورد زیرا زن‌ها زودتر از مردها به سن بلوغ می‌رسند، زودتر می‌فهمند و زودتر از لحاظ بدنی آماده می‌شوند در این شرایط یك زن كه از شوهر خود بزرگ‌تر است دائم در فكر خود شوهرش را از دست می‌دهد و همیشه به زن‌هایی كه از او كوچك‌تر و زیباتر هستند حسادت می‌كند و همیشه آن‌ها را جلوی خود در كنار شوهرش قرار می‌دهد و بعد مقایسه می‌كند و به این ترتیب هم روحیه خود را از دست می‌دهد و هم به خاطر شك و سوء‌ظن خود ساخته نسبت به همسرش بدگمان می‌شود و مرد هم بعد از چندسال تازه متوجه می‌شود كه نباید با زنی كه از خودش بزرگ‌تر بوده ازدواج می‌كرده و این موضوع را دائم به همسرش گوشزد می‌كند در این‌جا از یكدیگر فاصله می‌گیرند و هركدام در رویاهای خویش نیمه گمشده خود را می‌یابد و از انتخابی كه داشته احساس ندامت و پشیمانی می‌كند، در این مورد زوج‌ها به سرعت از لحاظ روحی از یكدیگر فاصله می‌گیرند و طلاق عاطفی شكل می‌گیرد.


منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-03:15 ب.ظ

1+12 کاربرد خمیردندان

همه خدماتی که یک خمیردندان به شما ارائه می دهد

1+12 کاربرد خمیردندان

نام خمیردندان و بوی خنک فلوراید، شاید شما را به یاد دندان های سفید و سالم و منظم بیندازد و تصور کنید این ماده سفید یگانه خاصیتی دارد و آن هم تمیزکردن و جرم زدایی از دندان ها و خوشبوکردن محدوده دهانی شماست
 برترین ها به نقل از هفت صبح : نام خمیردندان و بوی خنک فلوراید، شاید شما را به یاد دندان های سفید و سالم و منظم بیندازد و تصور کنید این ماده سفید یگانه خاصیتی دارد و آن هم تمیزکردن و جرم زدایی از دندان ها و خوشبوکردن محدوده دهانی شماست اما تجربه های مختلفی در زمینه خانه داری هست که ثابت می کند خمیردندان می تواند کاربردهای زیادی در خانه داشته باشد و به عنوان یک پاک کننده و جلادهنده، بخشی از تمیزکاری های خانه شما را بدون دردسر و ایجاد حاشیه و خطراتی که مواد شیمیایی دارند، برعهده بگیرد.

نمونه ها زیر مواردی از آن تجارب هستندکه دست کم می توانید یک بار آنها را امتحان کنید. شاید همه آنها به کار شما نیاید اما یکی، دو مورد هم تجربه خوبی می تواند باشد.1 – گزش حشرات روی پوست بدن به طور معمول موجب خارش های شدید می شود. ذره ای از خمیردندان تحریک های ناشی از گزش حشرات را از بین می برد و با خشک کردن زخم ها و تاول ها پوست را التیام می بخشد. علاوه بر آن موجب بهبودی سریع تر محل گزش می شود.

2 – خاصیت خنک کنندگی خمیردندان می تواند سوختگی های جزئی پوستی را تسکین دهد. زمانی که پوست تان دچار سوختگی شد، مقداری خمیردندان روی محل سوختگی بگذارید. البته فراموش نکنید این یک درمان موقت است و اگر میزان سوختگی و سوزش محل آسیب دیده زیاد است، باید به سرعت خود را به مراکز درمانی برسانید.

3 – اگر در قسمتی از بدن تان زخم یا لکه ای دیدید می توانید خمیردندان را برای برطرف کردن آن امتحان کنید. به این ترتیب قبل از اینکه بخوابید مقداری خمیردندان روی محل آسیب دیده بمالید و وقتی بیدار شدید آن را بشویید.

4 – ترکیبات موجود در خمیر دندان، پاک کننده بسیار مناسبی برای دندان هایی که از جنس مینا هستند به شمار می رود. بنابراین می توانید از آن به عنوان پاک کننده ای برای ناخن هایتان هم استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از یک مسواک قدیمی و خمیردندان، ناخن هایتان را بشویید و پس از مدتی می بینید ناخن های شما زیباتر و محکم تر شده است.

5 – اگر می خواهید از شر مه گرفتگی لنز عینک طبی یا عینک شنای تان خلاص شوید، باید کمی خمیردندان به لنزهای آنها زده و سپس آبکشی کنید.

6 – کار مداوم در آشپزخانه همواره اثراتی بر پوست و بدن ما می گذارد. مثل پوسته شدن پوست دست ها بر اثر استفاده زیاد از مایع ظرفشویی، رنگی شدن انگشتان به دلیل به کارنبردن دستکش در زمان پوست کندن مواد غذایی رنگدار مانند بادنجان، هویج و خیلی موارد دیگر اما کاری که از دست خمیردندان برمی آید این است که بوی بد به جا  مانده از مواد غذایی مانند پیاز، سیر و ماهی را از بین می برد. کافی است بعد از اتمام کار، کمی خمیردندان به دست تان بزنید و بعد از چند دقیقه بشویید.7 – گاهی پیش می آید لباس یا فرش خانه شما لک شود و شما تصور کنید آن لکه ها هرگز پاک نمی شوند اما باید بدانید اگر به سرعت وارد عمل شوید و کمی خیردندان روی محل تازه لک شده بگذارید، می توانید امیدوار باشید که لکه از بین می رود. بعد از اینکه خمیردندان را به خوبی روی سطح لکه زدید، به سرعت آن را بشویید.

8 – یکی دیگر از خواص خمیردندان تمیز کردن کفش های چرمی و همچنین بهبود خراش های ایجادشده روی آنهاست. با بررسی نرم خمیر را روی قسمت آسیب دیده بکشید.

9 – پاک کردن نقاشی بچه ها نینز از روی دیوار با استفاده از خمیردندان راحت تر است.

10 – برای درخشان کردن تمامی جواهرآلات خود به غیر از مرواریدها، روی آنها خمیردندان بمالید و بعد از گذشت یک شب تا صبح آنها را با دستمالی تمیز پاک کنید و سپس بشوید.

11 – برای ازبین بردن خراش های سطحی سی دی ها و دی وی دی ها لایه نازکی از خمیردندان را چندین بار به آرامی روی آنها بکشید و بعد بشویید.

12 – خمیردندان یکی از بهترین پاک کننده ها برای کلیدهای پیانو است. یک پارچه بدون پرز و مرطوب و کمی خمیردندان به راحتی آلودگی های روی کلیدها را از بین می برد.

13 – سیلیکای خمیردندان قادر است زنگ زدگی پدید آورده در وسایل آهنی منزل تان را از بین ببرد.


باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.irمنبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-02:55 ب.ظ

چطور در کیش، خودرو کرایه کنیم؟...

...

لازم نیست حتما چند 10 میلیون پول داشته باشید می توانید برای مدت کوتاهی یکی از این ماشین های خارجی را اجاره کنید و حض لازم را ببرید.
هفت صبح: اگر به کیش و مناطق آزاد دیگری مانند قشم سفر کرده باشید شاید نخستین چیزی که توجه شما را به خودش جلب می کند، خودروهای آخرین مدل خارجی است که با قیمتی بسیار ارزان تر از سرزمین اصلی در سطح جزیره رفت و آمد می کنند.

در حقیقت در این جزیره ها اصلا خودرو داخلی نمی بینید اما شاید شما هم دلتان بخواهد برای مدتی اندک هم که شده سوار یکی از این ماشین های آخرین مدل شوید. لازم نیست حتما چند 10 میلیون پول داشته باشید تا بتوانید آنها را بخرید. می توانید برای مدت کوتاهی یکی از این ماشین های خارجی را اجاره کنید و حض لازم را ببرید.مدارک لازم جهت کرایه اتومبیل در کیش:

1- اصل گواهینامه معتبر.

2- کارت شناسایی معتبر.

3- به امانت گذاشتن یک فقره چک به ارزش خودرو یا وجه نقد به عنوان ضمانت در اختیار شرکت کرایه دهنده اتومبیل.

پس از ارایه مدارک، قراردادی بین شرکت کرایه اتومبیل بدون راننده (که باید مجاز و جزو مجمع رنتکاران کیش باشد) و کرایه گیرنده اتومبیل تنظیم خواهد شد. مبلغ اجاره خودرو در کیش هم از 60 هزار تومان شروع و به 600 هزار تومان به ازای 24 ساعت می رسد. این تفاوت قیمت بستگی به کارخانه خودروساز و همین طور مدل خودرو دارد.هزینه بنزین هم به عهده اجاره کننده است و چنانچه دارای کارت سوخت باشید می توانید از آن در جزیره کیش نیز استفاده کنید. همچنین می توانید سوخت خودرو را از دو پمپ بنزین مستقر در منطقه گلدیس و منطقه فارور تامین کنید.

مبلغ 200 هزار تومان هم بابت جرایم احتمالی راهنمایی و رانندگی به مدت حداقل سه روز و حداکثر یک هفته نزد اجاره دهنده خودرو باقی خواهد ماند و پس از مشخص شدن وضعیت خلافی خودرو به شما عودت داده خواهد شد.

البته باید به یاد داشته باشید این قیمت ها جهت برآورد شما از هزینه های سفر است. ممکن است قیمت ها در بعضی از زمان ها متفاوت (بالاتر یا پایین تر) باشد.اما برای رانندگی در کیش باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

1- بستن کمربند ایمنی الزامی است.

2- بوق زدن در کلیه معابر ممنوع است.

3- آلودگی صوتی به هر نحو در جزیره کیش ممنوع است.

4- ریختن زباله از داخل خودرو در جزیره کیش ممنوع است.

5- جریمه ها در جزیره کیش دوبرابر سرزمین اصلی است.

6- حداکثر سرعت در جزیره کیش در معابر اصلی برابر تابلوهای نصب شده در نوار سیاحتی 50 کیلومتر است.

7- در خیابان های کیش دوربین های کنترل سرعت نصب شده و بازرسان و عوامل نامحسوس سرعت خودروها را تحت نظر دارند.


منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-02:54 ب.ظ

زن و شوهرهایی که دو شیفت کار می کنند بخوانند!..

راه حل های عملی برای زن و شوهر های که دوشیفت متفاوت کار می کنند

...

ساعات كاری متفاوت، می‌تواند شما را ازیكدیگر دورتر كند و یك رابطه ایده‌آل را به تنهایی مطلق تبدیل كند. اگر می‌خواهید چنین اتفاقی برای ارتباط شما نیفتد، این مطلب را از دست ندهید
برترین ها:  6 بعد از ظهر كه كارتان تمام می‌شود و كلید را روی در خانه می‌اندازید، ‌او رفته است و صبح كه برای سركار‌رفتن آماده می‌شوید، او تازه به خانه آمده و حتی به زحمت برای صبحانه خوردن با شما انرژی دارد. داشتن برنامه‌های كاری متضاد، آن‌هم برای یك زوج جوان نه آسان است و نه دلپذیر؛ اما اگر مهارت‌های ارتباطی‌تان را قوی‌تر كنید و یاد بگیرید كه از كوچك‌ترین فرصت‌ها می‌توانید بهترین استفاده‌ها را بكنید، اوضاع‌تان به‌مراتب بهترمی‌شود. اگر هنوز هم این ادعا را باور ندارید، قبل از هر قضاوتی، ادامه این مطلب را بخوانید و سعی كنید چند هفته‌ای اجرایش كنید.از راه دور در كنارش باشید

حتی در ساعت‌های كاری ارتباط‌تان را با هم قطع نكنید. سعی كنید در طول روز به هر شیوه‌ای كه می‌توانید با هم در تماس باشید. از یك تلفن كوتاه چند دقیقه‌ای گرفته، تا پیامك فرستادن یا ایمیل زدن، همگی می‌توانند رابطه شما را نزدیك نگه دارند. شاید فكر كنید كه این راه‌ها زیاد از حد ساده هستند و نمی‌توانند تاثیر خاصی روی ارتباط شما بگذارند اما باور كنید، همین باخبر بودن از حال هم و سهیم شدن در فعالیت‌های روزانه یكدیگر می‌تواند به اندازه بودن در كنار هم برای‌تان مفید باشد. از طرف دیگر، حس این‌كه شما در ساعت‌های كاری‌تان هم از همسرتان غافل نمی‌شوید و او را از هر فعالیت دیگری مهم‌تر می‌دانید، می‌تواند در بهتر شدن ارتباط شما تاثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشید.عشق‌تان را در خانه جا بگذارید

پیدا كردن یك یادداشت عاشقانه در گوشه‌ای از خانه یا یك شاخه گل هم از دیگر كارهایی است كه تاثیر معجزه‌آسایی روی ارتباط شما می‌گذارد. قرار نیست هر روز یك دسته گل بخرید و این اتفاق رومانتیك را به یك عادت تبدیل كنید ولی می‌توانید هر روز بدون صرف هیچ هزینه‌ای با یادداشت‌های‌تان همسرتان را شگفت‌زده كنید. پس قبل از خروج از خانه روی یخچال، میز ناهارخوری، میز كار و تخت‌تان، یك برچسب كوچك بچسبانید كه همه احساس شما را در بر داشته باشد. بد نیست گاهی هم با گذاشتن یك هدیه در خانه، به همسرتان نشان دهید كه به فكر احتیاجاتش هستید و گرچه از هم دورید اما باز هم تا آنجا كه بتوانید برای او وقت می‌گذارید.كمی فداكار شوید

از زمانی كه متعلق به شماست به خاطر همسرتان صرف‌نظر كنید. ممكن است درست در همان لحظه كه شما آماده خواب می‌شوید، او بیدار شود. قرار نیست هر شب خواب‌تان را فدای دیدن او بكنید اما می‌توانید حتی در اوج خستگی یك بار در هفته از استراحت‌تان برای او صرف‌نظر كنید. شاید در روز بعد انرژی چندانی برای كار كردن برای‌تان باقی نماند، ولی مطمئن باشید كه بودن در كنار او ارزش چنین خستگی‌ای را خواهد داشت. اشكالی ندارد اگر روز بعد چند ساعت دیرتر به سركار بروید یا از مرخصی‌تان استفاده كنید. یادتان نرود كه حتی در این شرایط سخت كاری شما وظایفی در قبال این ارتباط دارید كه نمی‌توانید فراموش‌شان بكنید.هفته‌ای یك ناهار

هر هفته یك‌روز با هم ناهار بخورید. نمی‌گوییم كه هفته‌ای یك روز برای صرف ناهار در كنار او سر كار نروید اما شما می‌توانید برنامه‌تان را طوری هماهنگ كنید كه هم به كار‌تان برسید و هم به او. برای مثال اگر شرایطش را دارید، ‌از او بخواهید كه یك روز در هفته به دفتر كار شما بیاید و با شما غذا بخورد و اگر این امكان در اداره برای شما مهیا نیست، هفته‌ای یك روز، 2 ساعت مرخصی بگیرید و با او به یك رستوران رومانتیك بروید. اگر هم شرایط مالی مناسبی ندارید و از عهده رفتن به یك رستوران لوكس برنمی‌آیید، قرار‌تان را فدای جیب‌تان نكنید. به نزدیك‌ترین فست‌فود بروید و چند ساعت كم هزینه و رومانتیك را بگذرانید. فرصت شما زیاد نیست، پس سعی كنید در همین چند ساعت از كارهایی كه در تمام هفته انجام داده‌اید و برنامه‌ای كه برای هفته آینده دارید باخبر شوید. یادتان نرود كه بی‌خبر بودن از حال یكدیگر، یكی از خطرناك‌ترین آفت‌ها در یك زندگی مشترك است.ماهی یك‌بار فقط متعلق به او باشید

ماهی یك‌بار هم كه شده، از كار‌تان مرخصی بگیرید و در كنار همسرتان باشید. این روز را كه باید فقط متعلق به شما و همسرتان باشد، با مهمانی‌های شلوغ خانوادگی از دست ندهید. سعی كنید در خانه بمانید و تمام روز در كنار یكدیگر استراحت كنید یا برای یك تور یك روزه برنامه‌ریزی كنید و روزتان را با طبیعت سپری كنید. شاید بد نباشد كه از شب قبلش به یك هتل در حومه سرسبز شهر بروید و فردا همانجا با هم از خواب بیدار شوید و تا پایان روز هم دركنار هم از یك طبیعت آرام لذت ببرید.آخر هفته‌ها را نسوزانید

حتی اگر برنامه كاری شما كاملا متضاد باشد، قطعا باز هم یك تعطیلات آخر هفته مشترك خواهید داشت. با خودخواهی از این تعطیلات برای خوابیدن و تنهایی استراحت كردن استفاده نكنید. بلكه از قبل برای این روز برنامه‌ریزی كنید و با تلاش برای بودن در كنار هم و انجام فعالیت‌ها، ‌بازی‌ها و سرگرمی‌های 2نفره، یك آخرهفته زیبا را برای یكدیگر بسازید. شاید بد نباشد بعضی هفته‌ها یك مكان هیجان انگیز مثل كارتینگ یا كوه را انتخاب كنید تا كسالت یك هفته كار را با یك روز متفاوت از بین ببرید. اگر شما شرایط كاری ساده‌تری دارید، آخر هفته‌ها كمی به خستگی همسرتان فكر كنید و تنها برای یك نیم روز این برنامه‌های تفریحی را تنظیم كنید.تقسیم كنید

در مورد كارهای خانه برنامه‌ریزی كنید تا مسئولیت‌های خانه روی دوش یك نفر سنگینی نكند. اگر شیفت كار شما چرخشی است، یك هفته شما و یك هفته او مسئولیت خرید‌ها، تمیز كردن خانه و... را برعهده بگیرید و اگر هم شیفت ثابتی دارید، بنا به وقت و محدودیت‌هایی كه هر دوی شما دارید، مسئولیت‌های متفاوتی را برعهده بگیرید. شاید بد نباشد كه برخی كار‌ها را برون سپاری كنید. برای مثال با یك فرد مورد اعتماد در مورد كارهای خانه، آن‌هم در ساعتی كه خودتان در خانه نیستید صحبت كنید. نگذارید كه زمان كوتاه با هم بودن‌تان صرف كارهای خانه یا دیگر فعالیت‌های تك نفره‌تان شود.خودتان را به جریان باد نسپرید

از سرگرمی‌های شخصی‌تان صرف‌نظر نكنید. ممكن است این فاصله كمی شما را كسل و بی‌حوصله كند اما نگذارید كه این اتفاق بیفتد. اگر شما وقت آزادتری نسبت همسرتان دارید، سعی كنید كمی سرتان را شلوغ كنید. با رفتن به كلاس‌های مختلف یا برنامه‌ریزی برای پیشرفت كاری و تحصیلی می‌توانید خودتان را از تنهایی در بیاورید و از این اوضاع به نفع روحیه خودتان بهره‌برداری كنید. یادتان نرود كه چه انتظاراتی از خود و از این ارتباط دارید و تنهایی و خستگی‌تان را در خودتان نریزید. هر زمان كه فكر كردید آستانه تحمل‌تان پایین آمده، در مورد شرایط‌تان با همسرتان صحبت كنید. شاید لازم باشد كه چند روزی كار را قربانی كنید و برای برگرداندن انرژی‌تان به مسافرت بروید.به این شرایط تن ندهید

به فكر تغییر دادن این شرایط باشید. به این دوری تن ندهید و نگذارید كه تمام سال‌های زندگی مشترك‌تان در تنهایی بگذرد. یك افق برای خود‌تان مجسم كنید. مثلا بگویید روی این مسیر حركت می‌كنم تا 2 سال دیگر به این نقطه برسم و شرایط را تغییر دهم یا این‌كه اگر به‌خاطر شرایط خاص مالی‌تان درگیر چنین وضعیتی شدید، در این دوره بیشتر از هر زمانی به فكر پس انداز و اضافه كاری باشید، ‌تا این شرایط خاص را پشت سر بگذارید و به زندگی عادی برگردید. شاید لازم باشد كه بچه دار شدن را به چند سال بعد و زمانی كه شرایط آرام‌تری دارید موكول كنید. در این دوره مهم‌ترین چیز این است كه بار اضافه‌ای به دوش خود نیندازید و از هر تغییری كه می‌تواند استرس زندگی شما را بالاتر ببرد، بپرهیزید.


منبع:مجله اینتر نتی  برترینها

نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-02:53 ب.ظ

با این کیف ها به ظاهرتان جلوه تازه ببخشید !...

...

«هرچه مغازه‌ها را گشتیم محصولی كه رضایت‌مان را جلب كند و متفاوت باشد پیدا نكردیم، بنابراین تصمیم گرفتیم خودمان دست به كار شده و با طرح‌ها و پارچه‌های مورد نظرمان كیف و لباس تولید كنیم.»

برترین ها:  «هرچه مغازه‌ها را گشتیم محصولی كه رضایت‌مان را جلب كند و متفاوت باشد پیدا نكردیم، بنابراین تصمیم گرفتیم خودمان دست به كار شده و با طرح‌ها و پارچه‌های مورد نظرمان كیف و لباس تولید كنیم.» این‌ها گفته‌های مهدیه زینی اسكویی، مریم شاهنكویی و نرگس عزت‌ور است كه گروه «نین» كه به معنی بانوست را تشكیل داده و به تولید كیف و پس از آن مانتو پرداخته و كم‌كم بازار خوبی برای محصولات‌شان پیدا كرده‌اند. این 3نفر كه فارغ‌التحصیل رشته نقاشی هستند، طراحی مدل و دوخت این كیف‌ها را خودشان انجام ‌می‌دهند. آن‌ها در طراحی و دوخت محصولات‌شان از ایده‌ها و تركیب رنگی‌های جدید و متنوع استفاده كرده و هنگامی كه با تشویق اطرافیان‌شان روبه‌رو شدند، تصمیم به برگزاری نمایشگاه‌ گرفته و در طول برگزاری چند نمایشگاه با استقبال خوبی روبه‌رو شدند. بیشتر این كیف‌های پارچه‌ای در رنگ‌های متنوع همراه با نقوشی هستند كه به وسیله باسمه روی كیف‌ها چاپ می‌شود. گروه نین، رنگ فیروزه‌ای را با اصالت ایرانی‌ای كه دارد، به‌عنوان نوعی نماد انتخاب كرده و در بیشتر محصولات‌شان می‌توان این رنگ را دید.

برای دانشجوها

این كوله‌پشتی جادار كه تركیبی از پارچه كتان و چهارخانه است، با چاپ باسمه‌ای كه روی آن كار شده، برای دانشجویان گزینه مناسبی است.

برای سرمایی‌ها

پارچه كبریتی این كیف آن را به انتخاب خوبی برای روزهای سرد تبدیل كرده و با تركیب رنگ‌های طوسی‌روشن و تیره آن را به‌راحتی می‌توان برای رفتن به دانشگاه و اداره استفاده كرد.

برای آن‌ها كه به دنبال نوآوری هستند

مدل جدید و راحت این كیف باب طبع كسانی است كه به‌دنبال ایده‌های جدید هستند و رنگ سبز و نارنجی به‌كار رفته در آن، این كیف را چشم‌نواز كرده است.

هم جادار، هم راحت

كسانی كه به‌دنبال كیف‌های پارچه‌ای بزرگ، جادار و در عین حال راحت می‌گردند از این مدل كیف استقبال می‌كنند.سنگ‌شور در دستان شما

در طراحی و دوخت این كیف‌ها از تركیب پارچه‌ سنگ‌شور و پارچه نخی طرح‌دار استفاده شده كه مناسب خانم‌های جوان است.

روپای فیروزه‌ای

این كیف با پارچه كتان و تركیب رنگی قهوه‌ای و آبی فیروزه‌ای دوخته شده و چاپ نقوشی كه روی آن صورت گرفته، زیبایی آن را دوچندان كرده است.

برای ست كردن با رنگ‌های گرم

رنگ‌های كرم و قهوه‌ای به‌خوبی با مدل این كیف هماهنگ شده و برای مهمانی‌رفتن می‌توان آن را در نظر گرفت.

برای آن‌كه شانه‌های‌تان اذیت نشود

این كیف دوشی انتخاب مناسبی برای خانم‌هایی است  كه دنبال كیف‌های سبك و جادار هستند. چاپ باسمه‌ای  روی پارچه سنگ شور نخی و تودوزی   چرم، این مدل را به یك انتخاب متفاوت تبدیل كرده است.

تركیب مناسب رنگ‌ها

این كیف، یك مدل جادار و كاملاراحت است به‌خصوص این‌كه استفاده از پارچه‌های سبز و قهوه‌ای در كنار یكدیگر هم ظاهر متفاوتی به آن  داده است.

جشنواره رنگی

پارچه كبریتی، تركیب رنگی یشمی و كرم در كنار یكدیگر و چاپ باسمه روی آن از ویژگی‌های این كیف جادار، راحت و زیباست.
منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-02:52 ب.ظ

خطرناک ترین جاده های دنیا را بشناسید...

...

معمولا به رانندگان تازه وارد گفته می‌شود که برای رانندگی در جاده، در ابتدا کنار یک راننده‌ای که در جاده تجربه زیادی دارد، بنشیند تا از آن‌ها بیاموزند و در صورت مواجه شدن با خطر، بهترین و البته سریع‌ترین راه حل را انتخاب کند.برترین ها: معمولا به رانندگان تازه وارد گفته می‌شود که برای رانندگی در جاده، در ابتدا کنار یک راننده‌ای که در جاده تجربه زیادی دارد، بنشیند تا از آن‌ها بیاموزند و در صورت مواجه شدن با خطر، بهترین و البته سریع‌ترین راه حل را انتخاب کند. وجود کامیون‌ها و کشنده‌های غول آسا، رانندگان کم حواس و خواب‌آلود، تاریکی جاده، پیچ‌های تند و خطرناک، خطر ریزش سنگ، تغییرات آب و هوایی و هزاران موارد دیگر باعث شده‌اند تا جاده‌ها برای رانندگان دلهره‌آور، چالش‌انگیز و تهدید کننده باشند.از آن‌جایی که اکثر رانندگان تنها به منظور سفر یا رفت و آمد به محل کار و... از جاده‌ها استفاده می کنند، تجربه کمی در جاده‌ها دارند و این امر به خطرات جاده دامن می‌زند. در حالی‌که برای برخی دیگر، تردد در جاده‌ها به نوعی به زندگی آن‌ها تبدیل شده است. این رانندگان حاضرند هر چند هم که ناگزیر باشند، در هر شرایطی از جاده‌ها استفاده کنند. بارانی و لغزنده، کوهستانی و سنگ​لاخی و شب یا روز برای‌شان تفاوتی ندارد.در نوشتار زیر به چند مورد از خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا اشاره می‌کنیم که در صورت عدم رعایت مسائل ایمنی، به روش‌های گوناگونی می‌تواند باعث مرگ شما شود. حتی خواندن درباره این جاده‌ها، مو بر تن راست می‌کند چه برسد به بودن و تردد در آن‌ها.

یونگاس شمالی

North Yungas

 احتمالات مرگ: لِه شدن، سقوط، اصابت گلوله از سوی کارتل‌های مواد مخدر بولیویایی

جاده یونگاس که به جاده مرگ و Grove نیز شهرت دارد، بین 60 تا 70 کیلومتر طول دارد و لاپاز را به کورویکو متصل می‌کند. طبق گزارش بی.بی.سی، سالانه 300 نفر در این جاده می‌میرند.این جاده در دهه 30 میلادی توسط اسرای جنگی ساخته شده است که از شهر لاپاز که با 3660 متر ارتفاع از سطح دریا به عنوان مرکز اداری کشور بولیوی شناخته می‌شود، شروع شد. البته بخشی از این جاده، از ارتفاع اشاره شده هم مرتفع تر می‌شود. عرض بخش اعظم این جاده، 3.2 متر است و با توجه به این‌که هیچ گارد ریلی در کنار این جاده کوهستانی وجود ندارد، حتی تردد اتومبیل‌ها (با حداقل عرض 1.7 متر) هم از دو جهت مخالف مشکل بوده چه بسا که این جاده، بیش‌تر کامیون‌رو است. یونگاس از یک سو به کوه و از یک سو به دره‌ای با عمق حداقل 600 متر با شیب تقریبا 90 درجه ارتباط دارد. مِه و باران‌های سیل آسا نیز از عناصر جدانشدنی این جاده هستند.

طبق آمار ثبت شده، بدترین حادثه رخ داده در این جاده به تاریخ 24 ژولای 1983 بازمی‌گردد که یک اتوبوس با 100 مسافر درون دره افتاد و تمام مسافران را به کشتن داد.

خاردونگ لا

Khardung LA

احتمالات مرگ: لِه شدن، اصابت گلوله شلیک‌شده توسط نگهبانان مرزی، خفگی بدلیل کمبود اکسیژن

این جاده که در هند مستقر است، یکی از سه مسیر ماشین رو مرتفع در دنیا بوده که 5359 متر از سطح دریا ارتفاع دارد که Leh شمالی را به شیوک و نوبرا وَلی متصل می‌کند. سطح این جاده، صاف‌تر و یکنواخت‌تر از بسیاری از جاده‌های هند است اما ارتفاع زیاد و طبعا، کمبود اکسیژن برای وسایل نقلیه و انسان، و هم‌چنین آب و هوای غیر قابل پیش‌بینی، تردد را در این جاده به چالشی بزرگ تبدیل کرده است.

سطح این جاده در وسط مملو از خاک و ماسه و در اطراف مملو از سنگ‌های ریز و درشت است، که با در نظر گرفتن عدم بکارگیری گارد ریل، عرض کم و اشراف به دره‌ای عمیق از یک سو، هدایت و کنترل وسایل نقلیه را به امری دشوار مبدل ساخته است. اما طبق گزارشات، این جاده یکی از جاده‌های مورد علاقه دوچرخه‌سواران است که دلیل آن اعلام نشده است.

آزاد راه لنا

Lena

  احتمالات مرگ: گرسنگی، تشنگی، غرق‌شدن، یخ زدن

اگر از شرایط جاده‌های اطراف محل زندگی‌تان شکایت دارید، با دانستن در مورد این جاده، قطعا دیگر شکایتی نخواهید داشت. لِنا، شهر Yautsk را به جنوب روسیه متصل می‌کند و 1212 کیلومتر طول دارد.

سطح آن کاملا خاکی بوده و هیچ آسفالتی ندارد. نه به خاطر بی مبالاتی مسئولان و عدم اختصاص دادن بودجه، بلکه به دلیل باران‌های مکرر و خاکی بودن سطح جاده، لِنا همیشه غرق در گل بوده و آسفالت کردن آن غیرممکن است.

در زمستان با یخ زدن گل سطح مسیر، جاده لغزنده شده و برای رانندگان چالش بر انگیز است.  در تابستان نیز با بارش مکرر باران، لِنا به دریاچه‌ای از گل تبدیل می‌شود و تقریبا دو ماه از سال، کاملا گلی است. طبق گزارشات، بارها پیش آمده که این جاده گل آلود، اتومبیل‌های سبک وزن و کوچک را بلعیده است.

جاده زمستانی توکتویاکتوک

Tuktoyaktuk

  احتمالات مرگ: یخ زدگی، غرق شدن

شاید پیش خود فکر کنید که کلمه زمستانی در این عبارت چه می‌کند. در پاسخ به این سؤال باید گفت که این جاده فقط در زمستان قابل استفاده است. این جاده که در یکی از شمالی‌ترین نقاط کانادا مستقر است از یخ زدن آب سطح رودخانه مَکِنزی و اقیانوس شمال پدیدار می‌شود. این جاده، اینوویک و توکتویاکتوک را به هم متصل می‌کند و بخشی از آزادراه Dempster را تشکیل می‌دهد.

این جاده در سطح دریا بوده و 130 کیلومتر طول دارد که بیش‌تر آن بر روی دریاچه مَکِنزی است. روی سطح آن، مملو از ترک‌ها و شکاف‌های بزرگ و کوچک بوده که کشنده‌ها و کامیون‌های سنگین با عبور از روی آن، سر از اعماق دریا در می‌آورند.

با وجود تمام خطرات ممکن، آمار مرگ و میر در این جاده بسیار کم بوده زیراکه ضخامت سطح یخ‌زدگی روی دریاچه 2.5 متر است و به راحتی از بین نمی‌رود.

تونل گوالیانگ

Guoliang

  احتمالات مرگ: لِه شدن، حمله قلبی از شدت ترس

برای کسی که از ارتفاع و هم‌چنین فضای تنگ و تاریک می‌ترسد، عبور از این جاده معادل مرگ است. زیرا این جاده، هم در ارتفاع زیادی از سطح دریا ساخته شده و هم این‌که از دل کوه عبور می‌کند.

تونل Guoliang، در کوه‌های تای هانگ چین مستقر است و تنها 3.6 متر عرض این جاده است اما خوشبختانه، تنها 1200 متر طول دارد. به دلیل این‌که این جاده از دل کوه می‌گذرد، 4.5 متر ارتفاع دارد. اگرچه این جاده کم تردد بوده و طول زیادی ندارد، مواجه با آن در صورت عدم آمادگی و مخصوصا برای اولین‌بار، قطعا بسیار دلهره‌آور است.

منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391-02:51 ب.ظ

چرا زن‌ها و مردها حرف هم را نمی‌فهمند؟!...

....

زن‌ها و مردها به لحاظ شخصیتی و روانی تفاوت‌های زیادی با هم دارند به همین دلیل احتمالا نمی‌توانید همسرتان را با خودتان مقایسه‌ كنید و انتظارات‌تان را شكل دهید اما این مشكل هم راه‌حل دارد
برترین ها:  زن‌ها و مردها به لحاظ شخصیتی و مهارت‌های ارتباطی تفاوت‌های زیادی باهم دارند اما بسیاری از خانم‌ها و آقایان از این نكته مطلع نیستند به همین دلیل شیوه برخورد درست با هم را نمی‌دانند و در نتیجه انتظارات و توقعات نابجایی از هم پیدا می‌كنند. این مسئله بیشتر از همه در روابط خانوادگی و زناشویی خود را نشان می‌دهد، وقتی زن و شوهر یكدیگر را درست نشناسند چگونه می‌توانند نیازهای هم را درست پیش‌بینی كنند و یكدیگر را راضی و خرسند نگه دارند؟ همین امر به مرور باعث به‌وجود آمدن اختلاف‌های جدی می‌شود و در مواردی هم زن و شوهرها به این نتیجه می‌رسند كه با هم تفاهم ندارند و این می‌تواند عواقب وخیمی به بار آورد، در این مطلب سعی می‌كنیم به شما بگوییم با همسرتان به لحاظ روانی چه تفاوت‌هایی دارید و چه توقعاتی می‌توانید از او داشته‌باشید.قدرت‌بدنی مهم نیست

نمی‌توان گفت كه آدم‌های با اعتماد به نفس كمتر از دیگران دچار شك و تردید می‌شوند اما باید بدانید آن‌ها بهتر این شك‌ها را مدیریت می‌كنند و می‌توانند تمام انرژی خود را معطوف به حل مسئله كنند و این همان جایی است كه تفاوت‌هایی میان مردها و زن‌ها می‌بینیم.

مردها: در طول تاریخ مردها برای آنچه خواسته‌اند جنگیده‌اند،  آن‌ها با توان فیزیكی بالایی كه داشتند توانستند ثروت و منابع زیادی را به دست بیاورند. ولی در دوران مدرن كه تكنولوژی پیشرفت زیادی كرده‌است مسائل خیلی كمی هستند كه به قدرت‌بدنی نیاز داشته ‌باشند. این روزها وقتی تعارض و تضادی پیش می‌آید، مردها سعی می‌كنند با گفت‌وگویی صلح‌آمیز آن را حل كنند اما همچنان در ناخودآگاه آن‌ها این موضوع وجود دارد كه قدرت بدنی بیشتری دارند، به همین دلیل وقتی بحث و جدلی پیش می‌آید كه نمی‌توان با صحبت آن را حل كرد، ناخودآگاه قدرت بدنی آن‌ها به ذهن‌شان می‌آید و همین امر باعث افزایش اعتماد به نفس‌شان می‌شود، البته منظورمان این نیست كه آن‌ها از این نیرو استفاده می‌كنند بلكه به لحاظ ذهنی قوی‌ترشان می‌كند.زن‌ها: زن‌ها می‌دانند كه به لحاظ قدرت بدنی توان كمتری دارند و شاید همین امر باعث می‌شود برای خیلی از خانم‌ها بحث جدی با آقایان كمی مشكل شود چون وقتی بحث بالا می‌گیرد ناخودآگاه یادشان می‌آید به لحاظ بدنی ضعیف‌تر و آسیب‌پذیرتر هستند و نمی‌توانند به خوبی در برابر آن مرد از خود دفاع كنند. ولی توصیه ما به خانم‌ها این است كه اول از همه یادشان باشد، اگر طرف مقابل حمله فیزیكی كند بیشتر نشان‌دهنده ترس اوست تا قدرتش. از طرف دیگر در طول تاریخ مردها از طریق قدرت بدنی خود زندگی را گذراندند ولی زن‌ها بیشتر از مهارت‌های زبانی خود استفاده كرده و توانسته‌اند مردها را متقاعد كنند، پس قدرت خود را در قانع كردن طرف مقابل دست‌كم نگیرید.مردها برای‌شان هدف مهم است

مردها مشكلات‌شان را همانند یك ماشین اتوماتیك حل می‌كنند؛ آن‌ها روی موضوعی تمركز كرده و همه كار می‌كنند تا آن را به دست آورند و به همین دلیل، فرآیند و راهی كه آن‌ها را به خواسته‌‌شان می‌رساند برای‌شان چندان مهم نیست، مهم تنها نتیجه است اما زن‌ها توجه بیشتری به فرآیندها و طریقه رسیدن به هدف دارند و سوال مهم برای آن‌ها این است كه چطور بهتر عمل كنند؟ چگونه رفتار كنند؟ چگونه كار درست را انجام دهند؟ همه این سوال‌ها می‌تواند توجه را از هدف نهایی منحرف كند و حتی گاهی دسترسی به هدف غیرممكن می‌شود. به خانم‌ها توصیه می‌كنیم اینقدر به حاشیه‌ها فكر نكنند بهتر است تمام توجه‌تان را تنها به یك نتیجه مثبت متمركز كنید. البته باید حواس‌تان به تمام موانع ممكن و راه‌های غلبه بر آن‌ها باشد، جالب است بدانید افراد با اعتماد به نفس یك قانون مهم دارند: به جای این‌كه هنگام مواجهه با مسائل نگران پیامدها شوند تنها به حل آن فكر می‌كنند.اعتماد به نفس با بی‌ادبی فرق دارد

مردها خیلی به ندرت به مشكلات‌شان اعتراف می‌كنند؛ آن‌ها وقتی به‌دنبال دستیابی به علائق خود هستند كم پیش می‌آید احساسات افراد دیگر را در نظر بگیرند. مردانی كه هدف برای‌شان مهم است معمولا سلطه‌جو هستند؛ آن‌ها تنها به‌دنبال دستیابی به هدف‌شان هستند و برای‌شان اهمیتی ندارد كه همكاران یا زیردستان‌شان درباره آن‌ها چه فكری می كنند، آن‌ها نمی‌ترسند كسی را بیازارند یا گستاخ به‌نظر برسند. زن‌ها در نقطه مقابل هستند، برای آن‌ها بسیار مهم است دیگران درباره آن‌ها چه فكری كنند؛ آن‌ها می‌خواهند همه را خشنود كرده و همه آن‌ها را تحسین كنند و دوست‌شان داشته باشند و در نتیجه آن‌ها حاضر می‌شوند كارهایی را كه نمی‌خواهند انجام دهند تنها به این دلیل كه همكاران و دوستان‌شان را نیازارند. نمی‌‌گوییم بیش از اندازه بر اهداف‌تان پافشاری كنید و حاضر باشید به هر دلیلی به خودتان فشار بیاورید اما حواس‌تان باشد اعتماد به نفس با بی‌ادبی یا گستاخی فرق دارد.خانم‌ها رمزگشاتر هستند

توانایی رمزگشایی به معنای حدس زدن احساسات طرف مقابل با مشاهده رفتار غیركلامی اوست؛ برای نمونه فردی كه این توانایی را دارد كه از حالات صورت، وضعیت بدن و حركات و نیز صدای دوست خود، در می‌یابد كه او خوش و سرحال است یا محزون و افسرده. پژوهش‌ها نشان می‌دهند این توانایی در زنان به‌مراتب بیش از مردان است؛ زنان در قضاوت و استنباط هیجانات و عواطف به ویژه از حالات صورت بسیار توانمندتر از مردان هستند. این توانایی حتی در دختران دبستانی هم دیده می‌شود. زنان در رمزگشایی توان بالایی دارند برای مثال در یك جمع و در یك مهمانی اگر آقا از حرف همسرش خوشش نیاید و اشاره كند خانم سریعا متوجه می‌شود و مسیر حرف را عوض می‌كند ولی آقایان كمتر می‌توانند چنین كاری بكنند.فرق زن‌ها و مردها در كنترل احساسات

مردها: از همان دوران كودكی معمولا پسرها را جوری تربیت می‌كنند كه در آینده بتوانند از خودشان دفاع كنند. آن‌ها یاد می‌گیرند نباید گریه كنند،  نباید از هیچ چیزی بترسند، نباید موجودات ضعیف‌تر را بترسانند و اذیت كنند. پدر و مادر به آن‌ها یاد می‌دهند باید قوی و شجاع باشند و روی خودشان كنترل داشته باشند. آدم‌ها و جامعه نیز از یك مرد انتظار دارند در هر موقعیتی آرامشش را حفظ كند، به دلیل همین باورها مردها تلاش می‌كنند كه چنین قابلیت‌هایی را در خود به‌وجود آورند اما منظور ما این نیست كه مردها در وضعیت‌های بحرانی عصبی نمی‌شوند. آن‌ها معمولا احساسات‌شان را كمتر نشان می‌دهند، در نتیجه زن‌ها احساس می‌كنند مردها اعتماد به نفس زیادی دارند و كاملا به‌خودشان مطمئن هستند.

زن‌ها: خانم‌ها به‌طور طبیعی، ‌احساساتی‌تر و حساس‌تر هستند، عصبی بودن آن‌ها كاملا آشكار است و خیلی راحت می‌توان آن‌ها را آشفته كرد و بعد نقطه ضعف‌های‌شان را به رخ كشید. اگر به‌عنوان یك خانم دوست ندارید كسی بتواند با شما چنین كاری كند باید یاد بگیرید در جمع به‌خود مسلط باشید و خودتان را كنترل كنید. حواس‌تان به تمام حركت‌ها، حالت‌های صورت و صدای‌تان باشد. وقتی عصبی می‌شوید، سعی كنید عمیق نفس بكشید و حواس‌تان باشد كه كاری نكنید كه بعدا از خودتان خجالت بكشید. باید سعی كنید احساسات‌تان را تا زمانی كه به خانه می‌روید یا جایی كه غریبه‌ای نیست درون‌تان نگه دارید و آن‌ها را بروز ندهید. البته حواس‌تان باشد نباید احساسات منفی را درون خودتان نگه دارید بلكه باید به نحوی آن‌ها را تخلیه كنید و اما هیچ‌گاه افراد با عزت نفس این كار را در مقابل غریبه‌ها انجام نمی‌دهند. البته فراموش نكنید هیچ‌كس از شما انتظار ندارد كه همچون مردها رفتار كنید ولی اگر بتوانید در موقعیت‌های بحرانی خودتان را كنترل كنید، برای‌تان نقطه قوت بزرگی است.

مردها پیام‌ها را می‌سنجند و زن‌ها فراپیام را

زنان و مردان با وجودی كه از كلمات مشابه استفاده می‌كنند ولی حرف یكدیگر را نمی‌فهمند. كلماتی كه ما به كار می‌بریم 2 قسمت دارند: به اطلاعاتی كه به وسیله معانی كلمات منتقل می‌شوند «پیام» می‌گویند و آنچه درباره روابط مخابره می‌شوند، تلقی در قبال یكدیگر، موقعیت و حرفی كه می‌زنیم، حالت چهره و وضعیت بدنی ما هنگام صحبت‌كردن، «فراپیام» نامیده می‌شود. در حالی كه كلمات اطلاعاتی را منتقل می‌سازند، طرز سخن ما،  بلندی صدا، سرعت حرف زدن، لحن و ادای كلمات و تاكیدها، ذهنیت ما را مشخص می‌سازند؛ حالتی كه به مخاطب ما می‌فهماند عصبانی هستیم یا احساس دوستانه داریم و می‌خواهیم صمیمی‌تر شویم همان فراپیام است. پژوهش‌ها نشان داده‌اند، زن‌ها بیشتر از پیام به فراپیام اهمیت می‌دهند در حالی كه برای مردها خود پیام اهمیت بیشتری دارد. زنان برای بیان احساسات به‌خود حق می‌دهند از انواع صفات عالی و مبالغه‌آمیز استفاده كرده و احساسات خود را غلیظ جلوه دهند؛ مثلا می‌گویند:« تو هیچ وقت به فكر من نبودی»، « تو همیشه دیر می‌آیی»، «100 بار به شما گفتم.» زن محدودیتی در استفاده از لغات نمی‌بیند در صورتی كه مردان این كلمات را واقعی پنداشته و واكنش نامناسب نشان می‌دهند؛ مثلا می‌گویند: «در یك ماه گذشته فقط یك شب دیر آمدم.»فرق میان گوش دادن زن و مرد

تحقیقات نشان می‌دهند زن‌ها و مردها از روش‌های متفاوتی برای نشان دادن گوش‌كردن خود به حرف‌های دیگران استفاده می‌كنند. زن‌ها حین گوش دادن بیشتر سر تكان می‌دهند و از كلماتی مانند آهان، بله و... استفاده می‌كنند و مقصودشان نیز از استفاده این كلمات این است كه «دارم به حرف های شما گوش می‌دهم.» ولی مردها كمتر این حركات انجام می‌دهند و بیشتر زمانی از این اصوات و كلمات استفاده می‌كنند كه بخواهند توافق خود را اعلام كنند بنابراین بیشتر اوقات زن‌ها شكایت می‌كنند كه همسرشان به حرف‌های‌شان گوش نمی‌دهد یا حوصله شنیدن حرف‌های آن‌ها را ندارد. در صورتی كه نحوه گوش دادن در زن و مرد متفاوت است.منبع:مجله اینتر نتی  برترینها  • تعداد صفحات :53
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...