تبلیغات
از هر دری سخنی - مطالب هفته دوم اردیبهشت 1391

تمام رویاهای ما میتوانند محقق شوند به شرط آنکه ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391-10:23 ق.ظ

عناوین روزنامه های امروز 91/2/16...


...

مروری بر عناوین مهم روزنامه های صبح کشور

منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نوع مطلب : اخبار کلاغ نیوز 
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391-10:23 ق.ظ

عناوین روزنامه های امروز 91/2/14...

...

مروری بر عناوین مهم روزنامه های صبح کشور
.منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
نوع مطلب : اخبار کلاغ نیوز 
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391-01:58 ق.ظ

شك به همسر زندگی، عشق شما را می کشد

آیا همسران باید یكدیگر راكنترل كنند؟

ادامه مطلبنویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391-01:53 ق.ظ

جالب:نکته های طلایی در مواجهه با 100 اتفاق بد زندگی

اتفاق اول: خیانت
ادامه مطلبنویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391-01:17 ق.ظ

خطرناک: زوج های این شهر خیانتکارترین زوجین دنیا!


آمار نشان می دهد که زوجین زیادی در "واشنگتن" به دنبال برقراری روابط با غیر از همسران خود هستند، به گونه ای که واشنگتن به "شهر خیانت آمریکایی ها" لقب گرفت.

ادامه مطلبنوع مطلب : اخبار کلاغ نیوز 
نویسنده :یوسف نصیری
تاریخ:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391-01:04 ق.ظ

نشانه های خیانت همسران بی بند و بار را بشناسید

آن شعرهای عاشقانه، مردن و زنده شدن برای یك تار موی یكدیگر و جدایی فقط با مرگ... لطفا همین‌جا دست نگه دارید. زندگی زناشویی مثل هر گیاه تازه‌رسته‌ای نیاز به مراقبت داردنشانه‌های خیانت را برای‌تان شرح داده‌ایم تا چشم‌های‌تان را در مقابل این نشانه‌ها باز نگه دارید.
ادامه مطلبنویسنده :اعظم اعظم
تاریخ:چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391-10:47 ق.ظ

راز قتل هولناک زن همسایه فاش شد

راز قتل هولناک زن همسایه فاش شد

بازجویی‌های متعدد از مردی كه مدعی بود یك زن را به دلیل فساد اخلاقی به قتل رسانده است، انگیزه اصلی او را فاش كرد و مشخص شد وی با قصد سرقت طلا و جواهر دست به جنایت زده است.
شرق: بازجویی‌های متعدد از مردی كه مدعی بود یك زن را به دلیل فساد اخلاقی به قتل رسانده است، انگیزه اصلی او را فاش كرد و مشخص شد وی با قصد سرقت طلا و جواهر دست به جنایت زده است.

 این پرونده آبان سال گذشته با كشف جنازه زنی جوان در جاده‌ای روستایی در حوالی مشهد تشكیل شد و كارآگاهان وقتی به محل حادثه رفتند متوجه شدند چند روزی از مرگ این زن می‌گذرد. متخصصان پزشكی قانونی با بررسی پیكر مقتول اعلام كردند او بر اثر اصابت گلوله جان باخته است.

پس از آن هویت قربانی به نام مریم شناسایی شد اما كارآگاهان نتوانستند ردی از قاتل یا قاتلان به دست بیاورند و تحقیقات به بن‌بست رسید. چهار ماه پس از كشف جنازه مریم پلیس باخبر شد زن جوانی به بیمارستان منتقل شده كه از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفته و به شدت بدحال است.

این زن كه خدیجه نام دارد بعد از اینكه تحت عمل جراحی قرار گرفت از مرگ نجات یافت و توانست به ماموران توضیحاتی بدهد. او گفت: «به عنوان مسافر سوار یك پیكان شده بودم كه راننده از مسیر منحرف شد و در جایی خلوت سلاحی را به طرفم نشانه گرفت و شلیك كرد. بعد از آن دیگر چیزی نفهمیدم اما وقتی به هوش آمدم متوجه شدم طلا و جواهراتم به سرقت رفته است.»


كارآگاهان با اطلاعاتی كه خدیجه از متهم و خودرواش ارایه داد دامنه تحقیقات‌شان را گسترش دادند و توانستند این مرد را ردیابی و دستگیر و از وی یك قبضه كلت كمری پیدا كنند. متهم به نام تورج در بازجویی‌ها به شلیك به زن زخمی و سرقت از او اقرار كرد اما تحقیقات در همین نقطه به پایان نرسید و تجسس‌های تخصصی فاش كرد سلاحی كه از متهم كشف شده همان كلتی است كه مریم با استفاده از آن به قتل رسیده است به همین دلیل بازجویی‌ها از تورج از سر گرفته شد.

 او كه ابتدا می‌خواست منكر قتل شود وقتی همه شواهد و مدارك را علیه خودش دید به این جرم اقرار كرد و گفت: «مقتول به عنوان مسافر سوار خودروام شد و در طول مسیر از روابط نامشروعش حرف زد و متوجه شدم او دچار فساد اخلاقی است در حالی‌كه نمی‌توانستم وجود چنین زنی را تحمل كنم، تصمیم گرفتم او را بكشم و با شلیك گلوله این كار را انجام دادم.» ادعای متهم با رفتار و سوابق وی همخوانی نداشت به همین دلیل افسران جنایی برای پی بردن به انگیزه اصلی او از جنایت به بازجویی‌ها ادامه دادند.

تورج همچنان مدعی بود با هدف از بین بردن زنی فاسد دست به كشتار زده است تا اینكه بالاخره چند روز قبل اظهارات اولیه‌اش را پس گرفت و هدف اصلی‌اش را از كشتن مریم فاش كرد. او گفت: «مریم همسایه من بود و می‌دانستم مقدار زیادی طلا و جواهر دارد.

روز حادثه او سوار خودروام شد و وقتی دقت كردم دیدم طلاهایش را به خودش آویزان كرده است برای همین مصمم شدم سرقت را انجام بدهم اما چون او مرا می‌شناخت و حتما شكایت می‌كرد چاره‌ای نداشتم جز اینكه وی را بكشم.»

وی ادامه داد: «بعد از قتل با استفاده از قیچی دستبند و دیگر جواهراتش را درآوردم و جنازه را در محلی خلوت رها كردم. یك روز بعد از قتل هم همه طلاها را فروختم.»بنا بر این گزارش در حال حاضر متهم در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او در حالی ادامه دارد كه پلیس می‌كوشد سایر جرایم احتمالی وی را فاش كند.
  

منبع:مجله اینتر نتی  برترینها

نویسنده :اعظم اعظم
تاریخ:چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391-10:47 ق.ظ

قتل فجیع مادر به خاطر سوء ظن توسط فرزندان سنگدل

قتل فجیع مادر به خاطر سوء ظن توسط فرزندان سنگدل

به خاطر سوء ظن به مادرم با همدستی خواهرم که آن زمان 12 سال سن داشت نقشه قتل او را طراحی کردیم. روز حادثه نیز مادرم را غافلگیر کرده و با شال گردن او را خفه کردیم.
 خبرگزاری مهر: پسر جوان که با همدستی خواهر 12 ساله اش مادر خود را به طرز هولناکی به قتل رسانده بودند پس از 69 ماه سکوت لب به اعتراف گشود.

 15 مرداد سال 85 ماموران پلیس آگاهی از کشف جسد سوخته ای در بیابان های اطراف چناران با خبر شدند. ماموران پس از حضور در محل و انجام بررسی های مقدماتی دریافتند ، جسد متعلق به زنی ناشناس است که پس از قتل در محل دیگر جسدش به آنجا منتقل شده و به آتش کشیده شده بود.

ماموران سپس به برای شناسائی هویت مقتول به بررسی پرونده افراد فقدانی پرداخته اما در این زمینه هیچ سرنخی به دست نیامد. در ادامه موضوع به پلیس آگاهی شهرهای دیگر اطلاع داده شد که با بررسی های همه جانبه مشخص شد همزمان با کشف جسد، فرزندان زنی با مراجعه به پلیس آگاهی مشهد از ناپدید شدن مرموز مادرشان خبر داده بودند.

با کشف این سرنخ فرزندان مقتول برای شناسائی جسد به پزشکی قانونی احضار شدند که آنها با مشاهده جسد سوخته اعلام کردند متعلق به مادرشان نیست. سرانجام با انجام آزمایش " دی ان ای" مشخص شد جسد مقتول به زن ناپدید شده در مشهد است.

تحقیقات برای افشای راز این جنایت ادامه داشت اما هیچ سرنخی از عامل یا عاملان این جنایت هولناک به دست نیامد.

با گذشت پنج سال از این جنایت کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان چناران پسر 28 ساله مقتول را تحت بازجوئی قرار دادند که پس از 69 ماه سکوت پسر جوان لب به اعتراف گشود و گفت: به خاطر سوء ظن به مادرم با همدستی خواهرم که آن زمان 12 سال سن داشت نقشه قتل او را طراحی کردیم. روز حادثه نیز مادرم را غافلگیر کرده و با شال گردن او را خفه کردیم.

بعد هم با خودروی پراید پدرم جسد را به بیابان های اطراف چناران برده و با بنزین به آتش کشیدیم.  پدرم از ماجرا بی اطلاع بود و در این مدت پرونده را برای کشف راز جنایت پیگیری می کرد.

سرهنگ جواد اصغری عنبران- فرمانده انتظامی شهرستان چناران- با اعلام این خبر گفت: با اعتراف های پسر جوان خواهر 17 ساله او نیز دستگیر شد که در بازجویی ها به جرم خود اعتراف کرد.

وی افزود: هم اکنون تحقیقات از متهمان در اداره آگاهی ادامه دارد.
 


 منبع:مجله اینتر نتی  برترینهانویسنده :اعظم اعظم
تاریخ:چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391-10:47 ق.ظ

قتل هولناک پدر 73 ساله را توسط فرزند با ضربات کارد

قتل هولناک پدر 73 ساله را توسط فرزند با ضربات کارد

پسر ۴۰ساله ای در شهرستان تایباد استان خراسان رضوی پدر ۷۳ ساله خود را با ضربات چاقو کشت.
خراسان:  پسر ۴۰ساله ای در شهرستان تایباد استان خراسان رضوی پدر ۷۳ ساله خود را با ضربات چاقو کشت.

 مرتضی شهباز، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تایباد ضمن اعلام خبر وقوع این جنایت هولناک گفت: جنایت یاد شده در ساعت حدود هشت بعدازظهر روز سه شنبه هفته گذشته (۲۹فروردین) در منزل مسکونی پیرمرد ۷۳ ساله ای واقع در خیابان مولانای تایباد رخ داد. وی افزود: مقتول کارمند بازنشسته  دارای اصالت تهرانی می باشد که پس از بازنشستگی در تایباد سکونت یافته است.

 وی افزود: این فرددرطی سال ها دارای ۴ همسر بوده ولی با یکی از همسران خود در تایباد زندگی می کرده است. در روز حادثه نیز متهم به قتل ۴۰ساله پس از این که به تنهایی از تهران به تایباد عزیمت کرده است ابتدا به منزل خواهر خود رفته و با آن ها مشاجره کرده است، آن گاه به منزل پدر پیر خود رفته است و در حالی که فقط فرزند ۱۰ ساله پدرش در یکی از اتاق ها مشغول نوشتن مشق بوده است، با پدر خویش به مشاجره پرداخته و آن گاه ضربات متعدد چاقو را بر گردنش وارد کرده و او را به طرز فجیعی به قتل رسانده است.

دادستان عمومی و انقلاب تایباد گفت: مقتول پیرمردی فلج و خانه نشین بوده که قادر نبوده است در صحنه جنایت از خود دفاع کند. وی افزود: با فریادهای پیرمرد، فرزند ۱۰ساله وی از اتاق بیرون آمده و پدر خود را غرق در خون می بیند و ماجرا را به اقوام خود خبر می دهد. قاضی شهباز گفت: متهم به قتل پس از این جنایت هولناک از محل متواری شد. وی افزود: با اعلام این موضوع به پلیس، ماموران کلانتری ۱۱ به محل وقوع جنایت عزیمت کردند و ضمن حفظ صحنه مراتب را به مقام قضایی اطلاع دادند.

 دقایقی بعد با حضور مقام قضایی و کارآگاهان دایره جنایی پلیس آگاهی شهرستان تایباد بررسی ها در زمینه چگونگی وقوع این ماجرا آغاز شد و مقام قضایی دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی را صادر کرد. وی با بیان این که متهم به قتل فرزند زن اول مقتول می باشد، افزود: این پدر و پسر با یکدیگر اختلافات دیرینه ای داشتند.

این مقام قضایی با بیان این که هنوز انگیزه اصلی متهم به قتل از این جنایت مشخص نیست، افزود: اگردر خانواده ها روابط حسنه و اخلاق اسلامی حکمفرما نباشد ممکن است به چنین نتایج تلخی منجر شود.   

منبع:مجله اینتر نتی  برترینها

نویسنده :اعظم اعظم
تاریخ:چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391-10:44 ق.ظ

فـال روزانـه

فـال روزانـه

 
 


فـال روزانه متولدین ماه فروردین

اکثر متولدین ماه فروردین در عشق پابرجا هستند و رابطه عاشقانه خود رابر پایه صداقت و راستی می سازند. امروز هم موقعیتی پیش می آید که بین دروغ و راست قرار می گیرید و باید یکی را انتخاب کنید. شما اهل حرف زدن و تظاهر نیستید و آرامش ظاهریتان دیگران را به اشتباه می اندازد. شاید فکر کنند فرد آرام و حتی بی تفاوتی هستید در حالی که در اکثر جنبه های زندگی (وبه خصوص عشق) فردی جدی و قاطع هستید. امروز ممکن است موضوعی پیش بیاید که شما را نگران و آشفته می کند، ولی باز مثل همیشه سکوت خواهید کرد تا به تنهایی مشکل را حل کنید.

رنگ شانس شما: نارنجی

عدد شانس شما:8


فـال روزانه متولدین ماه اردیبهشت

معمولاً در مقابل کاری که خلاف میلتان باشد سرسختی به خرج می دهید. فردی قاطع و با اراده هستید و به حرفی که می زنید و اعتقادی که دارید عمل می کنید. اما امروز قضیه برعکس می شود، یعنی کس دیگری در برابر شما سرسختی و یکدندگی به خرج می دهد. اما بهتر است شما کمی انعطاف نشان دهید و واقع بینانه تر عمل کنید. یکی از دوستانتان را آرام و بی سروصدا کنار گذاشته اید چون احساس می کردید در کارها و برخوردهایش صداقت ندارد. اما اگر راجع به این قضیه مطمئن نبوده اید و بر پایه حدس و گمان عمل کرده اید، بهتر است یک بار دیگر گذشته را مرور کنید.

رنگ شانس شما: صورتی

عدد شانس شما: 3


فـال روزانه متولدین ماه خرداد

بعضی تنش ها در محیط خانه بالاخره فروکش می کنند و به شما فرصتی می دهد تا با ذهنی آرام تر راجع به کل ماجرا فکر کنید. خوشبختانه امروز شاد و پرانرژی هستید و به زندگی عشق می ورزید. طی ماه های گذشته با کسی آشنا شده اید که به زندگی شما معنای تازه ای بخشیده است. اما مراقب باشید گرایش شما به تنوع و رفتارهای متناقض به این ارتباط لطمه نزند. ستاره شناسی می گوید شما قدرت تمرکز بالایی دارید، ولی وقتی بر چیزی تمرکز می کنید از سایر چیزها غافل می شوید چون همه انرژی و وقتتان را به آن اختصاص می دهید. همین امر باعث می شود همسر یا اعضای خانواده تان شما را به بی توجهی و بی اعتنایی محکوم کنند.

رنگ شانس شما: آبی
عدد شانس شما: 4


فـال روزانه متولدین ماه تیر

نگرش مثبت شما بر اطرافیان اثر می گذارد و می تواند الهام بخش آنها باشد. نظرات شما جالب است به خصوص در رابطه با مسایل مالی و اقتصادی. تا حدی صرفه جو هستید و پولتان را برای هرچیزی خرج نمی کنید. به همین دلیل هم هست که همیشه پس اندازی دارید و هیچ وقت حسابتان خالی نمی شود.بیشتر متولدین ماه تیر و به خصوص آقایان تیرماه به شدت به مادرخود وابسته هستند و از او حرف شنوی دارند، ممکن است ظرف چند روز آینده اتفاقی بیفتد که برای روبرو شدن با آن بیشتر از قبل به حمایت روحی مادر تان نیاز پیدا می کنید.

رنگ شانس شما: سفید

عدد شانس شما: 2


فـال روزانه متولدین ماه مرداد

اخیراً به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده و از این بابت تشویق و تحسین شده اید. دوستانتان بیشتر از قبل روی شما حساب می کنند و نگاه های تحسین آمیز آنها را احساس می کنید. همین باعث شده با اعتماد به نفس بیشتری به تلاش و کوشش ادامه بدهید. سعی کنید مثل قبل به دوستانتان کمک کنید و با این کار دوستی هایتان را مستحکم تر کنید. با وجود اتفاقات و موفقیت های خوبی که پیش آمده اند، مشکلی هم در زندگیتان وجود دارد که شما را نگران می کند. این مشکل هم به زودی حل می شود به شرط آنکه صبر و حوصله داشته باشید و ناامید نشوید.

رنگ شانس شما:زرد

عدد شانس شما: 6


فـال روزانه متولدین ماه شهریور

با خودتان صادق باشید. تا به حال برای آینده خود چه کرده اید؟ آیا از همه فرصت های خوب زندگیتان استفاده کرده اید؟ احساسات دیگران چقدر برایتان مهم بوده است؟ چقدر به دیگران محبت و کمک کرده اید؟ اینها سوالاتی است که باید صادقانه به آنها جواب بدهید. به جای فرار از مشکلات زندگی با آنها روبرو شوید. برای ساختن آینده بیشتر تلاش کنید. ارتباطات خود با دیگران را محکم تر و گرم تر کنید و به زندگیتان تنوع ببخشید. فراموش نکنید هیچ یک از لحظه هایی که در بی توجهی و غفلت سپری می شوند برگشت پذیر نیستند، پس بهتراست از آنها بیشترین استفاده را ببریم.

رنگ شانس شما: مشکی

عدد شانس شما: 9


فـال روزانه متولدین ماه مهر

خطر از بیخ گوشتان گذشته و آنچه از آن می ترسیدید اتفاق نیفتاده است، اما فراموش نکنید همیشه اینقدر خوش شانس نخواهید بود پس بیشتر مراقب کارها و رفتارهایتان باشید. یک توصیه دیگر هم برای شما داریم و آن این است که سعی کنید انتقادپذیر باشید. کمتر کسی پیدا می شود که حرف هایش واقعا بر شما تاثیر بگذارد و قانعتان کند. علت این امر غرور شماست که گاهی بیش از حد مجاز بوده باعث می شود از شنیدن نظرات یا توصیه های دیگران چندان خوشحال نشوید. اگر کدورتی بین شما و یکی از اطرافیان پیش آمده از قدرت فوق العاده خود در جلب نظر دیگران استفاده کنید و روابط را دوباره به حالت عادی در آورید.

رنگ شانس شما: آبی

عدد شانس شما: 5فـال روزانه متولدین ماه آبان

کمی گرفته و غمگین هستید ولی شاید حتی دلیل اصلی آن را ندانید. سعی نکنید احساس یأس یا کمبود خود را انکار کنید بلکه با آنها روبرو شوید و سعی کنید ریشه آنها را پیدا کنید. شاید توقعات غیرواقع بینانه شما از زندگی یا از کسی که دوستش دارید عامل به وجود آورنده این حالات باشد. سعی کنید انتظارات خود را به سطح معقول برسانید و بپذیرید که هیچ چیز در این جهان ایده آل و بی عیب و نقص نیست. به زودی به یک مهمانی دعوت می شوید، پیشنهاد کاری جدیدی دریافت می کنید، و شخص مهمی با شما تماس می گیرد.

رنگ شانس شما: قهوه ای

عدد شانس شما: 1
 

فـال روزانه متولدین ماه آذر

خود را برای یک کار جدید و مهم آماده کرده اید. احساس می کنید لحظه موعود نزدیک است و باید توانایی های بالقوه خود را به کار بگیرید. اتفاقات گذشته باعث شده تا به توانایی های خود ایمان بیاورید و احساس کنید که می توانید هرچه را که می خواهید به دست آورید. البته شما توانایی انجام کارهای زیادی را دارید ولی بهتراست پا را از گلیمتان فراتر نگذارید و در حد توان خود پیش بروید. مرد متولد آذر ماه در عشق بی اعتنا و آزادی طلب است. اگر آقا هستید توصیه می کنیم تا این حد در روابط عاطفی خود دمدمی مزاج نباشید و آرامش این روابط را به هم نزنید!

رنگ شانس شما: 7

عدد شانس شما: 11


فـال روزانه
متولدین ماه دی


مرد متولد ماه دی یکی از بهترین شوهران دنیا است. بسیار خانواده دوست، مسئول و عاشق، و در عین حال کم ادعا و کم تظاهر. اگر آقا هستید بهتر است این دیوار به ظاهر محکم را که به دور خود کشیده اید بشکنید و به دیگران اجازه دهید احساسات واقعی و زیبای شما را درک کنند. اگر خانم هستید جاه طلبی، نظم و آراستگی جزو صفات اصلی شما است. شما خود را با هر شغل و هر موقعیتی تطبیق می دهید. به زودی به آرامش و ثباتی که در آرزویش هستید می رسید و زندگی روی زیبای خود را به شما نشان می دهد. به زودی به یک مهمانی دوستانه می روید و افراد جدیدی را ملاقات می کنید.

رنگ شانس شما: خاکی

عدد شانس شما: 12


فـال روزانه متولدین ماه بهمن

ناچار خواهید شد تغییری در یکی از جنبه های زندگیتان به وجود آورید، و با اینکه این تغییر را دوست ندارید اولین کسی خواهید بود که برای آن اقدام می کند. با این حال مطمئن باشید بهترین فرصت های زندگیتان بعد از اتفاقات پیش بینی نشده پیش می آیند. در مورد تفکرات و عقاید خود متعصب نباشید و از ایده های تازه دیگران استقبال کنید. شما فردی اجتماعی هستید و در کارهای گروهی موفقید. در روزهای آینده به یک مهمانی، مراسم یا مسابقه ورزشی می روید و اشخاص تازه ای را ملاقات می کنید.

رنگ شانس شما: نیلی

عدد شانس شما: 10فـال روزانه متولدین ماه اسفند

دیدن فقر و رنج مردم جهان احساسات بشردوستانه شما را جریحه دار می کند. قلبی پاک و مهربان دارید اما گاهی زبانتان نیشدار و تلخ می شود. جذابیت ظاهری شما دیگران را به سمتتان جذب می کند اما آنها واقعاً دلیل آن را نمی دانند. در محل کار یا تحصیل موردتوجه افراد زیادی هستید. اگر موقعیتی برای بیان ایده هایتان به وجود آمد از آن استفاده کنید و نظراتتان را مطرح کنید. اگر مشکلی در زندگیتان وجود دارد (البته اگر بتوانیم آن را مشکل بنامیم) مطمئن باشید موقتی است و ظرف چند ماه آینده حل می شود.

رنگ شانس شما: قرمز

عدد شانس شما: 4


اگر امروز روز تولدتان است

دیوید بکهام هم متولد امروز است. شما فوق العاده منظم هستید و قدرت تمرکز زیادی دارید. همیشه دوست دارید زمانی را فقط به خودتان اختصاص دهید و از کارهایی که دوست دارید لذت ببرید. همیشه به رفتارها و حالات دیگران توجه می کنید و با این کار چیزهای ارزشمندی یاد می گیرید. در سالی که پیش رو دارید تصمیم بسیار مهمی می گیرید که بر آینده تان اثر می گذارد.


منبع:مجله اینتر نتی  برترینها
  • تعداد صفحات :37
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...