یکی از هیجان های عقد و عروسی دیدن حلقه‌ عروس و داماد است. خیلی از خانواده ها برای دیدن حلقه ای که عروس و داماد خریده اند یک روز تمام دور هم جمع می شوند و یک جور مراسم رونمایی می گیرند.
در زمان عقدکنان هم می شود با کارهایی ساده هیجان میهمان ها را برای آوردن و دیدن حلقه ها زیاد کرد. یکی راه هیجان انگیز استفاده از بالشتک های زیباست. این کوسن های کوچک که حلقه عروس و داماد در آن به هم گره خورده اند می توانند در یک میهمانی عقدکنان استفاده شوند.
چطور بسازیم؟
تهیه بالشتک های کوچک کار آسانی ست. ساده ترین راه این است که یک کوسن ساده از فروشگاه ها تهیه کنید یا خودتان با کمی حوصله آن را بدوزید.
پارچه موردنظر را انتخاب کرده و دو مربع به ضلع 10-12 سانتیمتر (یا هر اندازه دیگری به انتخاب خودتان) ببرید. سه طرف آن را بدوزید و بعد به اندازه ای که بالشتک پف کند، داخل آن پنبه یا الیاف بریزید.
سپس طرف باز کوسن را هم خیلی ظریف و تمیز بدوزید. می توانید روی کوسن را هر طوری که دوست دارید نوار یا تکه دوزی کنید. بعد روبانی را در وسط کوسن گذاشته و کوسن را همراه با آن از وسط دوخت بزنید.
روی کوسن را هم می توانید با تکه های پارچه ای سبز رنگ که به شکل شبدر یا هر گل و شکل دیگر بریده اید تزئین کنید.
برای چسباندن شبدرها حتما از چسب مایع بی رنگ استفاده کنید و برای اینکه مطمئن شوید آنها را خوب چسبانده اید، یک پارچه نخی رویشان بیندازید و بعد با دست محکم فشار دهید. فقط مراقب میزان چسب باشید. این جور مواقع ممکن است چسب اضافه از زیر شبدرها بیرون بزند و پارچه تان را لکه دار کند.
بعد از تهیه کوسن می توانید حلقه ها را در روبانی که به وسط کوسن دوخته اید بیندازید و گره بزنید. حالا می شود حلقه ها را جلوی چشم میهمان ها آورد و به همه از نزدیک نشان داد بدون اینکه نگران دست زدن کسی هم باشید.
نمونه های بالشتک یا کوسن های حلقه ها