اگر مى خواهید بدانید چرا آن پیراهن صورتى مناسب شما نبوده و این كه اصلاً مى توانید لباس هاى رنگ روشن بپوشید یا نه، این مقاله را بخوانید.پوست هاى تیره


کسانی كه پوست تیره دارند معمولاً دارای چشم و موى مشكى یا قهوه اى تیره هستنند. این افراد باید لباسى را انتخاب كنند كه با رنگ هاى تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یكنواختى بیرون می آورد و باعث جذابیت بیشتر اشخاص مى گردد.

رنگ هاى مناسب


این گروه عبارت اند از: صورتى، سفید، خاكى، آبى ملایم، طوسى روشن.

رنگ هاى نامناسب


افرادى كه پوستشان تیره است نیز:مشكى، قهوه اى تیره، فیروزه اى، سبز شمعى، قرمز تیره است.
اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید از پوشیدن لباس با رنگ هاى گرم و تیره خوددارى كنید. از آنجایى كه رنگ مشكى و آبى تیره معمولاً به عنوان لباس رسمى كار در نظر گرفته شده و نمى توان به طور كامل آن را كنار گذاشت، لذا سعى كنید به كارگیرى آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.


پوست هاى معمولى (نه تیره و نه روشن)


افرادى كه داراى چنین رنگ پوستى هستند مى توانند تقریباً از هر رنگ لباسی استفاده كنند. از آنجا كه هر دو رنگ روشن و تیره مى تواند با این گونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو طیف رنگ مى توان استفاده كرد ولى بهتر است براى جذابیت بیشتر پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب كرد.

رنگ هاى مناسب


این گروه عبارت اند از: بژ، آبى، سورمه اى، گندمى، مشكى، صورتى


رنگ هاى نامناسب


مغزپسته اى، بنفش، قهوه اى تیره، قرمز است.
تنها رنگ هایى را كه در این گروه اصلاً نباید به كار برد، رنگ هاى نزدیك به رنگ پوست است. براى مثال اگر رنگ پوست شما زیتونى است، از پوشیدن لباس زیتونى یا قهوه اى خوددارى كنید.


پوست هاى روشن


این گونه افراد معمولاً موهایى بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبى، خاکستری یا قهوه اى روشن است. رنگى مناسب این گروه است كه با رنگ پوست تضاد داشته باشد.


رنگ هاى مناسب


این گروه شامل: آبى ملایم، قهوه اى، بژ، آبى سیر، و هر رنگى غیر از سفید مى شود.


رنگ هاى نامناسب


قرمز، صورتى، نارنجى، زرد، ارغوانى است. در این گروه باید به طور كلى از رنگ هاى خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد كافى با رنگ پوست به وجود آید. به كارگیرى رنگ هاى گرم به هیچ عنوان توصیه نمى شود.

منبع
http://www.forums.mihandownload.com